Zimowy Rajd Śladami mjr Józefa Kurasia „Ognia” - zaproszenie


W dniach 10-11 marca 2018 roku Fundacja im. Janusza Kurtyki organizuje Zimowy Rajd Śladami mjr Józefa Kurasia „Ognia”. Rajd ten stanowi część II Edycji projektu pod nazwą: Rajd Śladami Żołnierzy Wyklętych.

Wydarzenie odbędzie się w Gorcach, miejscu ściśle związanym z działalnością oddziałów Żołnierzy Wyklętych. Na trasie rajdu planowany jest nocleg w schronisku PTTK na Turbaczu. Na terenie schroniska organizatorzy przewidują ognisko w stylu wieczornicy partyzanckiej przy patriotycznych śpiewach. Jeśli czas pozwoli, w planie są także krótkie prelekcje pogłębiające wiedzę o oddziałach partyzanckich z południowej Polski.
Trasa rajdu przedstawia się następująco:
Kraków - Lubomierz-Rzeki - Jaworzynka - Gorc Troszacki - Kudłoń - Przełęcz Borek - Turbacz - Nocleg - Turbacz - Obidowiec - Stare Wierchy - Maciejowa - Rabka-Zdrój - Kraków.
Zgłoszenia do uczestnictwa w rajdzie przyjmowane są do 3 marca pod adresem e-mail: rajd@fundacjakurtyki.pl.
Każde zgłoszenie musi posiadać: Imię i nazwisko, tel. kontaktowy, datę urodzenia, zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie Fundacji: www.fundacjakurtyki.pl

Współorganizatorem II Edycji projektu jest Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

 1. Bilbo pisze:

  Fajny pomysł.

 2. Historia prawdę ci powie pisze:

  „Super” pomysł. Polecam artykuły o tej zacnej postaci https://www.tygodnikprzeglad.pl/ogien-byl-bandyta-0/

  http://natemat.pl/159049,jozef-kuras-ogien-bohater-czy-bandyta-legendarny-partyzant-podhala-wciaz-wzbudza-dyskusje

  i z samych źródeł IPN: https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/ogien/

  Fajna postać do uczczenia w dobie ustawy dekomunizacyjnej - szczególnie, że Kuraś być szefem zakopiańskiego UB przez kilka miesięcy!

  Sami mieszkańcy Zakopanego nie chcieli pomnika tego osobnika u siebie, no ale Prezydent L. Kaczyński musiał coś odsłonić w 2006!

Zostaw własny komentarz