Amazon przygotowuje film o Marii Skłodowskiej-Curie. W roli głównej jedna z gwiazd Hollywood


Amazon Studios i Studiocanal współtworzą film „Radioactive”. Będzie to filmowa biografia dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla Marii Skłodowskiej-Curie w reżyserii Marjane Satrapi.

Maria Skłodowska-Curie, Rosamunda Pike / fot. CC-BY-SA 2.0

W roli głównej wystąpi Rosamunda Pike, która w 2015 roku była nominowana do Oscara za film „Zaginiona dziewczyna” (2014). Wcześniej zagrała m.in. dziewczynę Bonda w filmie „Śmierć nadejdzie jutro” (2002), a „Słabym punkcie” (2007) wystąpiła u boku Anthony’ego Hopkinsa.

„Radioactive” przedstawi naukowe i romantyczne losy Marii Skłodowskiej-Curie i Piotra Curie. Scenariusz został oparty na podstawie powieści Lauren Redniss o tym samym tytule. Publikacja Redniss była w finale prestiżowej National Book Award, która od 1936 r. przyznawana jest w USA.

W roku 2016 ukazał się film „Maria Skłodowska-Curie” (2016) z Karoliną Gruszką w roli głównej. Produkcja jednak nie stała się hitem, a widzowie oceniają ją przeciętnie (Filmweb 5,4/10; IMDb 5,6/10). Czy z produkcją Amazona będzie inaczej?

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. Anonim pisze:

    Film z Gruszką był przeciętny... to prawda, Amazon ma szansę na większy sukces, ale czy przedstawią, że MCS była Polką?

  2. Jan pisze:

    Czy chłopcy z Amazona wiedzą,że Einstain spotykał się z MCS?

  3. Mmm pisze:

    Żeby się nie okazało, że to Francuzka była...

Zostaw własny komentarz