XXII Warszawski Turniej Rycerski o szablę Króla Zygmunta III: „Kłuszyn 1610 – Hołd Ruski”


XXII Warszawski Turniej Rycerski o szablę Króla Zygmunta III: „Kłuszyn 1610 – Hołd Ruski” odbędzie się w dniu 27 maja 2018 r.

Stanisław Żółkiewski przedstawia królowi Zygmuntowi III i królewiczowi Władysławowi na sejmie 1611 r. pojmanych carów Szujskich

Warszawski Turniej Rycerski o Szablę Króla Zygmunta III Wazy na Bródnie, organizowany jest przez Dom Kultury ŚWIT we współpracy z Pierwszym Polskim Stowarzyszeniem Turniejowym Liga Baronów i Urzędem Dzielnicy Warszawa Targówek. Jest to najstarsza cykliczna impreza plenerową o charakterze historycznym w Warszawie.

W programie m.in.: dioramy historyczne, pokazy i prezentacje historyczne, turniej szabli polskiej, oraz inscenizacja bitew.

Miejsce: Warszawa
Data i godzina: 27 maja 2018 r.
Szczegóły: facebook.com

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum.Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz