Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 51-60 historycznej telenoweli TVP


Korona Królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30. Produkcja jest zaplanowana na 84 odcinków trwających po 30 minut.

Korona Królów / fot. Marcin Makowski, TVP

Korona Królów odcinek 51
(czwartek 29 marca, godz. 18:30 TVP1)

Jasiek dowiaduje się, że Baśka została pojmana przez królewskie straże. Pragnie uratować ukochaną i syna - Spytka. Gedko z początku ukrywa przed nim prawdę na temat swojego udziału w tej sprawie.

Korona Królów odcinek 52
(poniedziałek 1 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Bolko odwiedza w Sączu Jadwigę. Opowiada kobiecie o przebiegu obrad w Wyszehradzie i mówi, co udało się osiągnąć. Tymczasem Anna ma wrażenie, że mąż nie ma dla niej czasu. Czuje się zaniedbywana.

Korona Królów odcinek 53
(środa 1 kwietnia, godz. 18:55 TVP1)

Jasiek jest zrozpaczony po stracie Baśki. Kłóci się z ojcem na temat przyszłość małego Spytka. Mikołaj Ligęza zostaje pozbawiony urzędu. Kazimierz wydaje się coraz bardziej zauroczony Cudką.

Korona Królów odcinek 54
(czwartek 2 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Król nakazuje Niemierzy udać się z delegacją do Pragi i oddać pieniądze Luksemburczykowi. Anna zwierza się Cudce, że Kazimierz oddala się od niej. Dwórka czuje się zakłopotana wyznaniem królowej.

Korona Królów odcinek 55
(poniedziałek 2 kwietnia, godz. 18:55 TVP1)

Na Wawelu pojawia się córka Bożeny Tęczyńskiej - Małgorzata. Dziewczyna ma zostać nową dwórką królowej. Spytek nie zamierza zaakceptować uczucia, które zrodziło się pomiędzy Jagną a Giovannim.

Korona Królów odcinek 56
(wtorek 3 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Król zdaje sobie sprawę z niewielkiej wartości monety. Mówi doradcom, że chciałby bić własną. Sługa Trzebor informuje go o związku Jaśka z Baśką Dunin. Władca z początku nie chce w to uwierzyć.

Korona Królów odcinek 57
(środa 4 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Spytek odwiedza Jadwigę. Opowiada jej o wnuczkach, życiu na dworze i wyjeździe do Wyszehradu. Do króla przychodzi matka Trzebora. Oznajmia, że jej syna zabito. Prosi o ukaranie sprawców.

Korona Królów odcinek 58
(czwartek 5 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Jadwiga martwi się, że Kazimierz nie ma męskiego potomka. Postanawia, że następcą tronu będzie jeden z synów Elżbiety. Jasiek odnajduje nieprzytomnego Niemierzę w chacie Jaromira i przywozi na zamek.

Korona Królów odcinek 59
(poniedziałek 9 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Kazimierz rozmawia z Bogorią na temat następcy tronu. Sugeruje, że syna nie musi urodzić mu żona. Nad łożem nieprzytomnego Niemierzy król spotyka się z Cudką. Dziewczyna mówi, że go kocha.

Korona Królów odcinek 60
(wtorek 10 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Niemierza odzyskuje przytomność. Jasiek oznajmia Kazimierzowi, że nie powinien oddalać Anny. Król przyznaje mu rację. Zaczyna dążyć do pojednania z żoną. Cudka modli się w kaplicy o zdrowie męża.

Streszczenie następnych 10 odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

16 komentarzy

 1. elo pisze:

  Ne ma tych odcinków

 2. iwona pisze:

  Streszczenia powinny być dodawane na bieżąco.

  • Wojtek Duch pisze:

   Dodajemy je zaraz jak tylko otrzymamy.

  • francopilot pisze:

   jeszcze nie wyświetlano.....narazie rozpoczyna sie zjazd monarchów w Wyszehradzie-jesteśmy w 1335r-czyli akcja telenoweli trwa już ok.2 lat

   • zwierzyniecki pisze:

    a w tym czasie biskup Jan Grot pod nieobecność króla najeżdża zbrojnie na Wawel by uwolnić swego sługę;incydent w obecnosci królowej uznano za obrazę majestatu....historycy „umieszczają” to zajście w 1338-a więc pozniej niż w telenoweli-ale tez w czasie/kolejnego/ pobytu króla w Wyszehradzie.....działalność bp.krakowskiego jest dość dobrze udokumentowana,lepiej niż np.królowej Anny/Aldony

 3. Kala pisze:

  Nudny serial

 4. francopilot pisze:

  jeden plotkarski „portal’zapowiada,ze aktor grający Kazimierza-odchodzi,inny,ze zostaje na planie....czy chodzi o ‚efekt” czy „sensacje”?ciekaw jestem jakie będzie następnie „odkrycie’?...a skoro telenowela taka’słaba”,„nudna’?...a tu nawet POważny i wiarygodny „der Onet”-omawia poszczególne odcinki.....

 5. asia pisze:

  może słaby ten serial lecz spokojny bez większej przemocy można przy nim odpocząć i odprężyć się przy kawie w każdym wieku,oby więcej takich seriali kręcono..

  • francopilot pisze:

   to przecież konwencja telenoweli-dla raczej masowego odbiorcy-z dużą ilością postaci,wątków-w tym przypadku- historycznych,ale i obyczajowych,przygodowych,sensacyjnych czy kryminalnych....dużo dialogów i scen we wnętrzach,ograniczone plenery,duża ilość krótkich odcinków/tzw.tasiemiec/;typowa telenowela tym się „zaspokaja’...a ”Korona...‚i tak wychodzi ponad taką konwencję;opiera sie o historię Polski sredniowiecznej-mało znanej;raz ścislej,raz lużniej;wychodzi z komnat i korytarzy/tych chyba za dużo/w teren;są Bobolice imitujące Wawel z zewnątrz,Inowłodz z mnichami-to opactwo w Tyńcu,wyszehradskie zjazdy umieszczono w Malborku,a niebawem pojawią cysterskie wnętrza w Wąchocku-jako klasztor Klarysek w Sączu,gdzie spędziła reszte zycia królowa Jadwiga/matka Kazimierza/...to się ogląda całkiem przyjemnie,a u wielu powoduje zainteresowanie naszą historią

  • alik pisze:

   Czy tak „w każdym wieku”? Król Kazimierz chyba romans miał z połową dworu, rzucał się na niemal każdą kobietę?

   • francopilot pisze:

    nie było wtedy tzw.tabloidów czy portali plotkarskich;‚mężom wysokiego rodu„wybaczano rozwiązłość;nie miejsce tu na bilans zalet i wad króla;J.Długosz-pisząc 100lat po jego smierci,uważał,że przewyższał wszystkich władców,którzy panowali przed nim i po nim;ale dodawał,że „zdrożnością obyczajów przyćmił blask swego panowania’-i jak na osobe duchowną przystalo szukał moralnego uzasadnienia wydarzeń/braku potomka/;wymienia owiany legendą romans z Esterą/wg literatury pięknej-prawdziwą miłością króla/z „rodu mojżeszowego’!i Cudkę/bliżej nie określoną/ z czasów’separacji„z 2-gą żoną Adelajdą;opisuje rolę Kazimierza w „skandalu” na Węgrzech w 1330-/Klara Zach/choć nie potwierdzają tego owczesne zródła węgierskie dokumentujace zamach na rodzine Karola Roberta...a takie fakty czy domniemania są dobrym tematem dla scenariusza....

 6. zwierzyniecki pisze:

  francopilocie-masz rację-trochę za dużo akcji na korytarzach/czyżby brali wzór z telenoweli tureckiej?/,a zwłaszcza akcji„miłosnych”;w tamtych czasach,zwłaszcza w sferach moznowładczych obowiązywały pewne „zasady”,a ich siedziby posiadały zamykane komnaty,sypialnie czy ustronne miejsca....za bardzo to uwspółczesnili....wiem,że nie oglądasz telenowel-ale tu robisz wyjątek-podobnie jak ja;z przywiązania do historii?

 7. Ula pisze:

  Lubię ten film

 8. francopilot pisze:

  nie oglądam telenowel bo zbyt długo trwają;a jeżeli codziennie kolejny odcinek lub dwa-to trzeba mieć czas na oglądanie;a ile czasu mozna siedziec przed ekranem telewizora?godzinę,dwie- maksimum!ale ‚Korone..‚oglądam-konfrontuję akcje z moimi wiadomościami na temat tamtych czasów;akurat skończyłem Kraszewskiego ‚Jelitę„i„Króla chłopów”-opowieści historyczne dot.czasów Łokietka i Kazimierza;autor opierał się na Długoszu;a młoda królowa pełna temperamentu i wesołosci,zamiłowania do tańców i muzyki,wniosła litewską „obyczajowosc’/inną niż u kobiet polskich/co kronikarz tłumaczył ”wychowaniem przez ‚pogańskich rodziców’,ale też pisał o niej:‚niewiasta uczciwa,z meżem i królem w zgodzie żyła’......

 9. Alicja pisze:

  jedyny serial który oglądam i to czekam na niego! Nie lubię seriali, filmów - bo to na ogół mdła bezmyslna papka ale ten mnie zainteresował, bardzo dużo smaczków historycznych i życia dawnej Polski, zwłaszcza jedzenie, zwyczaje religijne, ubiory - bombowo pokazane. Bardzo dobra obsada, Król Kazimierz jest świetny, kreacja Królowej Matki Jadwigi rzuca na kolana. Inni też trzymają poziom - no i nie ma głupiutkich, opatrzonych celebrytek. Ja pamiętam serial Królowa Bona - żeby zobaczyć jaka Korona Królów jest świetna starczy porównać.

Zostaw własny komentarz