Polska Liga Walk Rycerskich 2018. Turniej w Niepołomicach


Po turniejach w Grunwaldzie, Błaszkach, Sieradzu i Wrocławiu kolejne zmagania w ramach Polskiej Ligi Walk Rycerskich odbędą się w Niepołomicach.

Polska Liga Walk Rycerskich koordynowana jest przez Rycerską Kadrę Polski. Co roku od września do marca rozgrywanych jest 5-6 turniejów eliminacyjnych do Rycerskiej Kadry Polski, która następnie reprezentuje nasz kraj na mistrzostwach świata sportowych walk rycerskich.

Turniej odbędzie się 17 marca 2018 r. Areną walk będzie Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder, nowo otwarta placówka na terenie gminy Niepołomice. Poprzednie zawody odbyły się na Hali Ludowej we Wrocławiu, gdzie swój prymat potwierdził KS Rycerz.

Zmagania najlepszych polskich rycerzy będzie można oglądać całkowicie za darmo. Jednakże osoby chcące wesprzeć organizatorów turnieju mogą to zrobić poprzez portal polakpotrafi.pl.

Transmisja na żywo dostępna będzie tutaj.

Rycerska Kadra Polski to stowarzyszenie ogólnopolskie, którego głównym zadaniem jest koordynacja wyjazdu zawodników reprezentujących nasz kraj na mistrzostwach świata w Sportowych Walkach Rycerskich.

Sportowe Walki Rycerskie dynamicznie rozwijający się sport walki, nawiązujący do rycerskich pojedynków oraz fechtunku bronią białą z okresu wieków średnich. 

Klasyfikacja i uczestnicy

W turnieju w Niepołomicach weźmie udział 10 drużyn, wśród nich 3 pochodzące z Czech (wystawiły je dwa kluby MFC SLEZSKO i SKSKB Praha). Po czterech turniejach liderem klasyfikacji jest zespół KS Rycerz, drugie miejsce zajmuje Silesia a trzecie Sierotki.

Miejsce: Niepołomice, os. Kaptarz 40
Data i godzina: 17 marca 2018 r.
Szczegóły: Finał Polskiej Ligi Walk Rycerskich w Niepołomicach

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. NP pisze:

    Szkoda, że nie na zamku, ale ta hala jest naprawdę piękna. Dobrze, że w Niepołomicacj tradycje rycerskie nadal są żywe

  2. Hejo ha pisze:

    Byłem, walczyłem, impreza świetna. Cieszy, że i Wy o niej piszecie

Zostaw własny komentarz