KS Rycerz Mistrzem Polskiej Ligi Walk Rycerskich sezonu 2017/2018


Przy pełnych trybunach pięknej hali sportowej w Niepołomicach odbył się ostatni turniej w ramach Polskiej Ligi Walk Rycerskich. Mistrzem sezonu 2017/2018 została drużyna KS Rycerz.

KS Rycerz mistrzem Polskiej Ligi Walk Rycerskich 2017/2018 / fot. Wojtek Duch

Po zmaganiach w Grunwaldzie, Błaszkach, Sieradzu i Wrocławiu turniej w Niepołomicach był piątym i ostatnim. W zmaganiach brali udział zawodnicy z drużyn z całej Polski, a także przedstawiciele czeskiego świata sportowych walk rycerskich w postaci MFC SLEZSKO i SKSKB Praha.

Startujące zespołu zostały podzielone na grupy, by następnie stoczyć pojedynki systemem pucharowym. Każde starcie toczy się do dwóch zwycięstw, które odnosi się zmuszając przeciwników do podparcia swojej pozycji. Ta drużyna, której wszyscy zawodnicy leżą na ziemi przegrywa.

Polska Liga Walk Rycerskich 2018. Turniej w Niepołomicach / fot. Wojtek Duch

Zespół KS Rycerz do zmagań przystąpił z pierwszego miejsca, mając kilkupunktową przewagę nad drużynami Silesia i Sierotki. I tym razem KSR potwierdził swoją tegoroczną dominację pokonując w finale niepołomickiego turnieju stołecznych rycerzy z Warsaw Hunters. Trzecie miejsce zajęli SKSKB Pragua Trolls, a czwarte Niepokorni Orzesze.

Ostatecznie KS Rycerz ligę zakończył z 50 punktami, na drugim miejscu znalazł się klub Silesia z 33 punktami, a na trzecim Warsaw Hunters z 32 punktami. Kolejne miejsca zdobyły Sierotki z 31 punktami i Niepokorni Orzesze z 29 punktami. Wyrównana walka o drugie miejsce toczyła się do ostatniego turnieju.

Na zakończenie turnieju selekcjoner Rycerskiej Kadry Polski ogłosił skład, w jakim Polacy wystąpią podczas mistrzostw świata w Rzymie i w Szkocji. Polska należy do dwóch federacji rycerskich, każda z nich organizuje raz do roku turniej rangi mistrzowskiej, na którym walczy rycerstwo kilkudziesięciu państw. Wyjazd Polaków na te imprezy można wesprzeć finansowo poprzez portal polakpotrafi.pl lub przekazując na rzecz polskiej kadry 1% podatku.

Polska Liga Walk Rycerskich 2018. Turniej w Niepołomicach / fot. Wojtek Duch

Organizatorem turnieju było Niepołomickie Bractwo Rycerskie, które ze swojej roli spisało się znakomicie. O sukcesie zawodów świadczą chociażby pełne trybuny widzów zaciekawionych walkami. Ponadto w trakcie zmagań na bieżąco podawane były informacje wyjaśniające zasady tego sportu jak i poszczególne etapy dzisiejszych zmagań. Natomiast wybrany obiekt dzięki trybunom wszystkim zapewniał doskonałą widoczność. Następny sezon Polskiej Ligi Walk Rycerskich wystartuje najpewniej we wrześniu. Do tego czasu nasi zawodnicy wystartują w mistrzostwach świata, z których mają nadzieję przywieźć worek medali.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. N pisze:

    Może to trochę rycerskie zapasy, ale akcje są WIDOWISKOWE!!!

  2. Pompejusz pisze:

    Dobrze, ze Rosjanie nie wzielu udzialu we wszystkich turnijach

  3. Juliusz pisze:

    Hunterso nie brali udzialu we wszystkich? Mieliby szanse wygrac

Zostaw własny komentarz