3 miejsca, do których warto zabrać uczniów na wycieczkę przed wakacjami


Chociaż do początku lata i wakacji zostało jeszcze sporo czasu, to szkoły doskonale zdają sobie sprawę z tego, ile czasu potrafi zająć organizowanie odpowiedniej wycieczki na semestr letni. Wszystko zaczyna się od wyboru miejsce – gdzie więc zabrać uczniów w ciepłe, letnie dni, kiedy myślą już tylko o końcu roku? Oto kilka naszych propozycji.

HistoryLand w Krakowie

Do wakacji może i niedaleko, ale warto swoich uczniów edukować do samego końca. Najlepiej zrobić to w przyjemny, nowatorski i pełen interakcji sposób – czyli dokładnie tak, jak to robi www.historyland.pl/dla-szkol w starym dworcu PKP w Krakowie. Na miejscu czeka na gości kilkanaście makiet zbudowanych z ponad miliona klocków LEGO®, które przedstawiają jedne z najważniejszych wydarzeń i budowli z dziejów Polski i Polaków. Oprócz niezwykłego budulca wszystkie atrakcje posiadają również interaktywne elementy jak gogle Virtual Reality, mapping, niezwykłe animacje oraz zabawy jak zagranie fragmentu hejnału mariackiego. Z pewnością będzie to lekcja historii, której uczniowie nie zapomną nawet przez wakacje.

Hydropolis we Wrocławiu

Tutaj uczniowie mogą utonąć wśród atrakcji! Po świecie wody oprowadzają gości fantastyczne animacje oraz filmy 360°, a dla tych bardziej spragnionych interaktywnych wrażeń są zawsze dostępne edukacyjne gry multimedialne o rafach koralowych, znaczeniu wody na świecie albo różnicach pomiędzy słoną i słodką wodą. Różne strefy zabiorą zwiedzających w głębiny oceanów, pod rafę koralową, do laboratoriów badających różne stany wody aż po tajemnice tkwiące w najprostszych wodach butelkowanych. Z kolei poznawanie tajemniczych, rzadko spotykanych organizmów, które funkcjonują tylko na dnach oceanów, rozpali wyobraźnię nawet najbardziej upartych uczniów. Oferta centrum obejmuje także specjalne wycieczki dla szkół z dodatkowymi atrakcjami i warsztatami edukacyjnymi.

Hewelianum w Gdańsku

Gdańskie centrum nauki mieści się w starodawnych XIX-wiecznych budynkach, z czego ponad 20 hektarów to teren starego fortu militarnego! Niesamowita atmosfera oraz klimat są więc gwarantowane podczas zwiedzania jednego z nowocześniejszych przybytków łączących naukę z zabawą w Polsce.  W środku na uczniów czeka interesujące planetarium zbudowane w technologii 360°, laboratorium legendarnego pana Kleksa, kreatywny plac zabaw, wehikuł czasu, który zabierze dzieci w świat niezwykłych historii i opowieści, a także liczne naukowe symulatory! Oprócz tego zwiedzającym przyjdzie rozwiązać kilka naukowych łamigłówek, a etapy naukowe są przerywane grami i zabawami, by utrzymać niegasnące zainteresowanie zwiedzających.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    Kopernik w Warszawie!

Zostaw własny komentarz