Netflix z nowym serialem o historii Polski! Książęta opowiedzą o dzielnicowej Polsce


Netflix wczoraj ogłosił rozpoczęcie prace nad nowym serialem. „Książęta” opowiedzą o Polsce okresu rozbicia dzielnicowego, od ostatnich lat panowania Bolesława Krzywoustego po koronację Władysława Łokietka.

Obraz J. Peszka (1800–1820) „Śmierć Bolesława”

Producenci z Netflix podali tylko wstępne informację o serialu. Wiadomo, że akcja rozpocznie się w ostatnich latach panowania Bolesława Krzywoustego, by przez następne odcinki doprowadzić do koronacji Władysława Łokietka. Serial planowany jest na trzy sezony. Ważnymi postaciami mają być w nim także kobiety, żony i matki polskich książąt. O obsadzie na razie nic nie wiadomo, jeszcze nie ruszyły castingi.

Producenci, którzy zakupili scenariusz serialu od jednego z polskich historyków, którego dane nie są jeszcze znane, byli nim zachwyceni. Uważają, że może to być świetna odpowiedź Netflix na popularność „Gry o Tron” z HBO.

Będzie to kolejny serial Netflix o polskiej historii. Obecnie trwają zaawansowane prace nad serialem „1983”, który wyreżyseruje Agnieszka Holland.

Serial Holland opowie alternatywną historię Polski. Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

*

Artykuł to nasz żart na prima aprilis 2018.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Piast pisze:

    Okrutny zart 🙁 ale to by mialo szanse powodzenia!

  2. Billewicz pisze:

    Szkoda, że to żart. Okres rozbicia dzielnicowego jest szalenie ciekawy, także myślę, że taki serial miałby niezłą oglądalność nie tylko w Kraju:) Nie wspomnę o tym, że seria „Dzieje Polski” J.I. Kraszewskiego daje gotowy wręcz scenariusz:)

Zostaw własny komentarz