XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski o Miecz Kasztelana Zamku Ogrodzienieckiego 2018


XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski o Miecz Kasztelana Zamku Ogrodzienieckiego odbędzie się w weekend przypadający na 4-5 sierpnia 2018 r.

Turniej Ogrodzieniec

1 sierpnia 2010 r. Walka finałowa XIII Ogólnopolskiego Turnieju Rycerski o miecz Kasztelana Zamku Ogrodzienieckiego / fot. Wojtek Duch

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez historycznych w Polsce. Po raz pierwszy turniej odbywa się pod patronatem Rycerskiej Kadry Polski. Walką wieczoru będzie starcie wielokrotnego Mistrza Świata w walkach rycerskich – Marcina Waszkielisa z aktualnym Mistrzem Polski Piotrem Krigerem.

W programie m.in.: walki bohurtowe, turniej miecza długiego, zapasy, bieg dam oraz pokazy konne. Całości dopełni występ zespołu Staud i widowiskowa bitwa o most.

Miejsce: Zamek Ogrodzieniecki, Podzamcze
Data i godzina: 4-5 sierpnia 2018 r.
Szczegóły: zamek-ogrodzieniec.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Piast pisze:

    Jeden z lepszych turnieji rycerskich w kraju

Zostaw własny komentarz