Korona królów utrzymuje wysoki udział w rynku mimo utraty widzów


Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Codemedia Korona królów mimo utraty widzów utrzymuje wysoki udział w rynku wynoszący ponad 15%.

Scena koronacji Aldony Anny (Marta Bryła) i Kazimierza Wielkiego (Mateusz Król)

Pierwsze odcinki Korony królów oglądało ponad 3 miliony widzów przy prawie 20% udziale w rynku liczonym w grupie widzów w wieku 4+. Następnie widownia ustabilizowała się na poziomie wynoszącym ok. 2 miliony i udziale rynkowym 15-17%.

Odcinki ubiegłego tygodnia śledziło już tylko 1,6 miliona widzów, ale normalnym trendem jest spadek widowni telewizyjnej w okresach wiosennych i letnich. Dlatego też mimo ilościowego spadku zainteresowania serialem, to Korona królów utrzymała w tym okresie swój udział w rynku na poziomie 16%.

Popularność serialu skutkowała decyzją o jego kontynuacji. Z pewnością widzowie TVP zobaczą jego drugi sezon opowiadający o dalszych losach Kazimierza Wielkiego i jego żon.

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. francopilot pisze:

    wraz z tymi danymi sugeruja,ze oglądają głownie ludzie starsi;ale sądząc po liczbie komentarzy internetowych-gdzie ludzie starsi są w mniejszości-to troche naciągane;telenowela skupia uwagę od początku;już 2.01.br.wyborcza.pl- z wyżyn swojego„salonu” nazywała ją „historią Polski dla ubogich” i pytała:‚czy Kaczyński pochodzi wprost od Kazimierza Wlk”?.Niemiecko-lisi „Newsweek” 3.01. pisał o „niewypale” i „negatywnych recenzjach” fachowców; feministyczne„Wysokie obcasy„po prostu kwestionowały „wiarygodnośc historyczną”....a ich „bratni’ weekend.gazeta.pl-porównywał z eksportową historią Turcji ze „Wspaniałego stulecia”oglądaną na całym świecie.....zapytałem zachwyconą turecką historią i rolą kobiet z haremu w polityce Imperium Osmanskiego,przedstawicielkę’ jasnogrodu’- o Sulejmana Wspanialego;czy wie,że zmarł na Węgrzech w trakcie oblegania twierdzy Szigetvar w 1566/szedł na Wiedeń,ale nie doszedł/i jego smierć trzymano długo w tajemnicy?Nie wiedziała!jakie Węgry?a oglądała każdy odcinek,a ja żadnego!

  2. Bilbo pisze:

    Serial jest dosyć przaśny, ale generalnie OK. To, że spadła na niego fala hejtu wynika z tego, że pewne środowiska tak nienawidzą PiSu, że zaatakują wszystko, co z tą partią jest związane. Poza tym, zadziałał też efekt kuli śniegowej, jak przykład pewnej kretynki z IPN, która z dumą ogłosiła w Internecie, że kolor sukienki Aldony jest nie taki, gdyż w tamtym okresie w Polsce nie było takiego barwnika. Czy serial oglądają bardziej osoby starsze, czy młodsze? Moim zdaniem, te, które zazwyczaj oglądają telenowele latynoamerykańskie czy ostatnio tureckie + być może trochę osób zainteresowanych bardziej dawną polską historią.

  3. zwierzyniecki pisze:

    cytujesz informacje deomoliberalnych,‚wolnych i niezależnych’mediów!?;ta opcja preferuje „pedagogikę wstydu”,zamiast historii w szkole;dzieje własnego kraju czy tożsamośc narodowa?po co?wszak były same klęski;a jak zwycięstwo-to z niewłaściwym wrogiem,w dodatku bogoojczyzniane...polskość to nienormalność;wystarczy okrągły stół i następujace po nim cwiercwiecze-zwane złotym wiekiem!a przy okazji telenoweli/a nie historycznego dokumentu/mozna dać „kontrę” Kurskiemu,który lewicową opcję pozbawił dominującego wpływu na to co na POkazywano w TVP....a mnie przed laty,Węgier/mówiący po polsku/przy posiłku w budapesztańskiej restauracji-opowiadał o Kazimierzu Wielkim!był lepszym rozmówcą niż „twoja„zachwycona rolą kobiet z haremu-‚miłosniczka”tureckiego serialu!

Zostaw własny komentarz