Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 71-80 historycznej telenoweli TVP


Korona Królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30. Produkcja jest zaplanowana na 84 odcinków trwających po 30 minut.

Korona Królów / fot. Marcin Makowski, TVP

Korona Królów odcinek 71
(poniedziałek 1 maja , godz. 18:30 TVP1)

Jasiek ratuje z opresji podróżującą Ofkę z Książa. Okazuje się, że dziewczyna od razu wpada mu w oko. Na Wawelu pojawia się arcybiskup Janisław. Zarzuca biskupowi Grotowi nielojalność i ciągłe dbanie o własne interesy, podstawą zarzutów jest fakt, że Grot wniósł do papieża prośbę o uczynienie z biskupstwa krakowskiego arcybiskupstwa. I zrobił to za plecami przełożonego. To poważne nadużycie zdaniem Janisława.

Korona Królów odcinek 72
(poniedziałek 1 maja, godz. 18:30 TVP1)

Na Wawelu ogromne poruszenie – papież zgodził się na proces przeciwko Krzyżakom. Król chce, aby reprezentował go na nim biskup Grot, ten jednak ma inne plany. Zaskakuje tym króla i dworzan, ale zyskuje aprobatę. Królowa próbuje zbliżyć się do Kazimierza, ale mąż ją ponownie odtrąca.

Korona Królów odcinek 73
(czwartek 3 maja, godz. 18:30 TVP1)

Spytek żyje przygotowaniami do zrękowin syna. Jasiek jednak nie chce poślubić dziewczyny wybranej dla niego przez ojca. Nie może zapomnieć o pięknej Ofce. Rozpoczyna się proces przeciw Krzyżakom.

Korona Królów odcinek 74
(poniedziałek 7 maja, godz. 16:25 TVP1)

Barwna opowieść o panowaniu jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Mateusz Król), który po śmierci swojego ojca, Władysława Łokietka (Wiesław Wójcik), zasiadł na tronie. W tle pojawiają się miłość, dworskie intrygi, trudne relacje z żoną Anną (Marta Bryła) i matką (Halina Łabonarska), zdrady i walka o wpływy.

Korona Królów odcinek 75
(wtorek 8 maja, godz. 18:30 TVP1)

Egle boi się tego, co może się stać, jeśli romans królowej wyjdzie na jaw. Proces toczący się w Warszawie ma się ku końcowi. Stan Ligęzy się pogarsza. Mężczyzna mimo to chce jechać do Krakowa.

Korona Królów odcinek 76
(środa 9 maja, godz. 18:30 TVP1)

Na Wawel dociera umierający Ligęza. Mężczyzna pragnie prosić króla o wybaczenie. Jasiek opowiada Kazimierzowi, co się wydarzyło w Warszawie. Nekanda ma wielką nadzieją, że Bożena niebawem go poślubi.

Korona Królów odcinek 77
(czwartek 10 maja, godz. 18:30 TVP1)

Stan Anny bardzo się pogarsza. Kazimierz czuwa przy umierającej żonie. Czuje się winny jej choroby. Sądzi, że jest to kara za jego grzechy. Na dwór przybywa Arunas, który ma pomóc królowej.

Korona Królów odcinek 78
(poniedziałek 14 maja, godz. 18:30 TVP1)

Po pogrzebie królowej życie na Wawelu zdaje się toczyć zwykłym rytmem. Wszyscy jednak czują się przygnębieni. Dwór żeński zostaje rozwiązany. Egle i Audre wiedzą, że muszą opuścić zamek.

Korona Królów odcinek 79
(wtorek 15 maja, godz. 18:30 TVP1)

Król nie chce, aby osoby, które ceniła Anna, opuściły Wawel. Szuka sposobu, by zatrzymać na zamku dwórki zmarłej żony. Kazimierz mianuje Ligęzę swoim doradcą. Mężczyzna czuje się zaszczycony.

Korona Królów odcinek 80
(środa 16 maja, godz. 18:30 TVP1)

W czasie wizyty w Sączu Elżbietka wyznaje, iż chciałaby wstąpić do klasztoru. Dworzanie z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyroku, który lada dzień ma zapaść w procesie z Krzyżakami.

Streszczenia kolejnych odcinków dodamy wkrótce.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

24 komentarze

 1. ewa pisze:

  staram się codziennie oglądać serial korona królów
  zawsze bardzo interesowała mnie historia Polski często
  spotykałam się z stwierdzeniem :Kaźimierz Wielki zastał
  Polskę drewnianą a zostawił murowaną. byłam ciekawa jak
  będzie przedstawiony w serialu -mnie ten film się podoba

 2. Anonim pisze:

  ii

 3. M pisze:

  Z początku byłam co do tego serialu mocno sceptycznie nastawiona.Ale teraz bardzo mnie wciągnął.

 4. Ula pisze:

  Oglądam każdy odcinek..jestem zachwycona, nareszcie coś wartościowego z historii, serial zachęca poznawać ciekawe dzieje historii Polski.Poznaje się życie królewskie, rycerzy i zwykłych ludzi w tamtych czasach, ich tradycje,mentalność,ubiór, nawyki,zwyczaje a nawet co wówczas jadali..bogactwo przeżyć..choć bardzo szkoda,że odcinki są tylko półgodzinne. Wspaniała gra aktorów,bardzo ciekawe dialogi.Czekamy na następne odcinki z wielką niecierpliwością.

 5. Emilia pisze:

  Nareszcie wartościowy serial dotyczący polskich dziejów.
  Zawsze ubolewałam, że lepiej nam są znane losy królów angielskich czy francuskich niż własnych.
  Aktorzy grają znakomicie.
  Seriale tego rodzaju mogłyby toczyć się aż do rozbioru.
  Zastanawiam się czy będzie można nabyć Koronę królów na płytach kompaktowych.

 6. asia pisze:

  Smutno , że serial się kończy. Na pewno wartościowszy od tureckich agresywnych i pustych wartościowo tasiemców.Mam nadzieje ‚że będą powstawać podobne zamiast kiczu jakiego nie brakuje na ekranie.Ładnie prezentują się nowi młodzi aktorzy.

  • Wojtek Duch pisze:

   Będzie drugi sezon 🙂

  • francopilot pisze:

   ale historia się nie kończy...to zaledwie fragment dziejów panowania Kazimierza Wielkiego,wiele jeszcze się wydarzy;telenowela ‚chwyciła” wbrew krytyce tzw.znawców.....zapewne bedzie kontynuacja.....

 7. Anna pisze:

  Bardzo bym chciała aby na wakacjach powtórzono serial ale w godzinach wieczornych bo nie oglądałam wszystkich odcinków a bardzo mnie wciągnął i mimo złych recenzji na początku mnie osobiście się bardzo podobał i czasy króla Kazimierza w internecie przewertowałam.Czekam na kolejne odcinki i bardzo dziękuję aktorom i produkcji!!

 8. Anonim pisze:

  mi to się bardzo podoba

 9. Ivv pisze:

  Wspanialy serial. Rowniez bylam sceptycznie nastawiona. Ogladam kazdy odcinek. Wspanialy scenariusz, piekne zdjecia. Prawdziwe losy.

 10. Anonimowa pisze:

  Bardzo podoba mi się seria.
  Z niecierpliwością czekam na drugi sezon

 11. olga pisze:

  wspaniały serial ‚każdy uczeń powinien go oglądać nasza historia jest bardzo ciekawa

  • zwierzyniecki pisze:

   a jakiś ‚portal„rozrywkowy http://www.spidersweb już dawno ubolewał:„królowa doszła do sciany”/jakiej ściany?/zapytywał;‚czy jest szansa na ratunek?”/w domysle telenoweli/;„niepokoił się”- bo„maleje oglądalnosć”...../zapewne miał ”satysfakcję’/......

   • francopilot pisze:

    żadna telenowela nie wywołała takiej fali emocji-zupełnie niezrozumiałej;zanim pokazano I-szy odcinek POjawiła się zmasowana krytyka „Korony królów”;autorytety i znawcy z POmocą „zaprzyjaznionych” mediów-obrzydzały produkcję TVP z godnym POdziwu zaangażowaniem....w jakim celu?po takiej „reklamie„oglądalnosc znacznie wzrosła,podobnie jak zainteresowanie historią tamtych czasów...i co?i będzie ”drugi sezon’!

    • zwierzyniecki pisze:

     a portal „eska” ogłosił sensację,ze„Anna usmiercona”!

     • francopilot pisze:

      wymieniony wyżej portal „spidersweb” pisze;„prezes TVP przeciera oczy ze zdumienia”/bo spada oglądalnosć/ale „nikt nie może o tym wiedzieć”....nikt nie wie -tylko „spidersweb” o tym wie!zna tajemnicę prezesa!...mogli jeszcze napisać,ze TVP rezygnuje z dalszej produkcji-skoro ludzie nie ogladają,to po co wydawać pieniądze...

 12. Danuta pisze:

  Czekam na drugi sezon!!!

 13. OLA pisze:

  Wspaniały serial.

 14. Antek pisze:

  Uwielbiam ten serial. Ostatnio odkryłem stronę
  http://pl.krolowkorona.wikia.com/wiki/Korona_królów_Wiki
  Oby więcej takich inicjatyw

 15. rozalia pisze:

  uwielbiam ten serial, czekam na ciąg dalszy, Egne jest fantastyczna

 16. Zenek pisze:

  wspaniały film, król przystojny, królowa też, i Egne litewska dwórka bardzo dobra, czekam tylko kiedy się pojawi, potrafi zyskać do siebie ludzi, i te jej oczy i mowa, coś wspaniałego

 17. Kaja pisze:

  Kocham ten serial!

Zostaw własny komentarz