Robert Szatecki z piątym medalem dla Rycerskiej Kadry Polski


Robert Szatecki zdobył dla Polski piąty medal podczas trwającej Bitwy Narodów - Mistrzostw Świata Federacji HMB. Rycerska Kadra Polski wciąż ma szanse na kolejne medale. W niedzielę w finale konkurencji profight walczyć będzie Krzysztof Szatecki.

Drugiego dnia mistrzowskich zmagań w kategorii miecz i puklerz brązowy medal wywalczył Robert Szatecki. Natomiast brat naszego medalisty Krzysztof Szatecki pokonał wszystkich swoich przeciwników i awansował do finału konkurencji profight czyli pełnokontaktowej walki rycerskiej (kategoria +95 kg). Walka z udziałem naszego reprezentanta odbędzie się w niedzielę po godzinie 11.00. Inny nasz zawodnik Marcin Janiszewski również w konkurencji profight (kategoria do 75 kg) przegrał w półfinale z reprezentantem Rosji i w niedzielę powalczy o brąz.

Wraz z medalem Roberta Szateckiego Polska zdobyła już pięć medali: srebro Agnieszki Lasoty (miecz i tarcza), srebro Marcina Waszkielisa (miecz i tarcza), brąz Małgorzaty Zięblińskiej (miecz długi) i srebro Krzysztofa Szateckiego (miecz długi).

Klasyfikacja medalowa po drugim dniu:

Kraj Złoto Srebro Brąz Suma
Rosja 6 1 7
Ukraina 1 3 1 5
Polska 3 2 5
USA 1 1
Niemcy 1 1
Wielka Brytania 1 1
Holandia 1 1

Mistrzostwa 2018

W maju we Włoszech i Szkocji odbędą się mistrzostwa świata w rycerskich walkach sportowych. Rycerska Kadra Polski jako jeden z faworytów weźmie udział w finałach obu federacji, do których należy. Najpierw w dniach 3-6 maja Federacji HMB we Włoszech, następnie w dniach 10-13 maja Federacji IMCF w Szkocji.

Rycerska Kadra Polski jest członkiem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    Rosja są niesamowici, ale u nich 10x więcej zawodników. Polskie sreberka sukcesy odkują sobie w Szkocji!

Zostaw własny komentarz