Polacy w finałach. Dziś powalczą o złote medale w mistrzostwach świata w rycerskim MMA


Dziś po godzinie 11.00 trzech Polaków powalczy o medale podczas Bitwy Narodów - Mistrzostw Świata Federacji HMB. Nasi reprezentanci zmierzą się z rywalami w najbardziej widowiskowej konkurencją jaką jest Prof Fights zwana rycerskim MMA. Walki będzie można zobaczyć na ogólnodostępnym streamie.

Sportowe walki rycerskie w formule Pro Fights obok klasycznej walki na broń białą dopuszczają kopnięcia, obalenia czy ciosy zadane tarczą. Przez to pojedynki są bardzo dynamiczne i widowiskowe, a walka jest w pełni kontaktowa. Zawodnicy za każde uderzenie przeciwnika otrzymują 1 punkt, za jego zdestabilizowanie 2 punkty, a za przewrócenie 3 punkty. Wygrywa się albo poprzez nokaut albo na punkty. Walka trwa dwie rundy.

W konkurencji Pro Fights Polskę reprezentowało czterech zawodników, po jednym w każdej kategorii: do 75 kg – Marcin Janiszewski, do 85 kg – Robert Szatecki, do 95 kg – Bartosz Szypura, powyżej 95 kg – Krzysztof Szatecki.

Dziś trójka z nich powalczy o medale. Bracia Robert i Krzysztof Szateccy w popisowym stylu awansowali do finału i dziś powalczą o złoto. Natomiast Marcin Janiszewski przegrał w półfinale na punkty z reprezentantem Rosji i dzisiaj stoczy bój o brąz.

Stream na żywo:

Klasyfikacja medalowa po drugim dniu zmagań

Kraj Złoto Srebro Brąz Suma
Rosja 6 1 7
Ukraina 1 3 1 5
Polska 3 2 5
USA 1 1
Niemcy 1 1
Wielka Brytania 1 1
Holandia 1 1

Mistrzostwa 2018

W maju we Włoszech i Szkocji odbędą się mistrzostwa świata w rycerskich walkach sportowych. Rycerska Kadra Polski jako jeden z faworytów weźmie udział w finałach obu federacji, do których należy. Najpierw w dniach 3-6 maja Federacji HMB we Włoszech, następnie w dniach 10-13 maja Federacji IMCF w Szkocji.

Rycerska Kadra Polski jest członkiem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    Szkoda ze mimo 8 medali zadnego zlotego

Zostaw własny komentarz