Zachwycające kreacje, biżuteria i kosmetyki, czyli dekoracyjne naklejki ścienne dla miłośniczek historii


Gdy myślimy o historii, do głowy przychodzą nam z pewnością słynne bitwy, rewolucje, zmiany ustrojowe, traktaty i rozejmy. Tymczasem przeszłość to nie tylko wielkie wydarzenia, ale także zwykła codzienność - taka, z jaką obcujemy i dzisiaj. Ludzie chodzili do pracy, korzystali z różnego rodzaju rozrywek, a także ubierali się, stroili i używali przeróżnych kosmetyków, zwłaszcza panie. Spójrzmy więc na nieco inne oblicze historii, która zapisała się w postaci przepięknych kobiecych strojów i dodatków! Będziemy jednak nie tylko podziwiać, ale także zdobić nasze wnętrza, by poczuć klimat dawnych epok.  

Dekoracyjne naklejki to z całą pewnością nowoczesny wynalazek. Są bowiem bardzo łatwe w montażu, wytrzymałe i przede wszystkim wielofunkcyjne. Możemy je wykorzystać nie tylko do ozdoby ściany, podobnie jak fototapetę, ale także przykleić na meble, a nawet laptopa. Przedstawienie zapierających dech piersiach, historycznych kreacji na samoprzylepnej naklejce będzie więc ciekawym połączeniem dwóch różnych światów.

Choć mogłoby się wydawać, że moda to wytwór kilku ostatnich dekad, to nic bardziej mylnego. Dzisiaj zjawisko to jest łatwiej zauważalne, ponieważ trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jednak już od najdawniejszych czasów męskie i kobiece stroje ewoluowały pod wpływem najrozmaitszych czynników. Wnikliwe prześledzenie historii damskiego ubioru to pasjonująca podróż, którą odbyliśmy z prawdziwą przyjemnością. Spośród najrozmaitszych epok wybraliśmy najciekawsze propozycje i tak powstały naklejki, które z pewnością zachwycą każdą miłośniczkę historii.

Wakacyjny klimat w czerni i bieli

Źródło: myloview.pl/naklejki/

W związku z tym, że wielkimi krokami zbliżają się wakacje, zaczniemy od fotografii, które wprowadzą nas w beztroski, urlopowy nastrój. Wybierzemy się na plażę, by podziwiać nie tylko zachwycającą przyrodę i malownicze zachody słońca, ale przede wszystkim po to, by przyjrzeć się eleganckim strojom -  wbrew pozorom wcale nie kąpielowym. Zanim kobiety zaczęły nosić bikini, na plaży spędzały czas w wytwornych, eleganckich sukniach obszytych koronkami, na głowie miały bogato zdobione kapelusze przewiązane wstążką, a w ręce parasolkę, dzięki której miały zachować śnieżno-białą skórę. Biki weszło do użytku dopiero w latach 40. XX wieku i znacznie różniło się od swojej dzisiejszej formy – przypominało bluzkę na ramiączkach i szorty. Dekoracyjna naklejka z wizerunkami tak ubranych kobiet sprawi, że w naszym salonie zapanuje zupełnie wyjątkowa aura. Niezwykle interesującą propozycją są także nieco bardziej współczesne naklejki, ukazujące Marylin Monroe w charakterystycznym, jednoczęściowym stroju. Fotografia w stylu pin up to znakomity ukłon w stronę dawnych czasów.

Koronki, krynoliny i wielkie bale

Dzisiaj wielkie, eleganckie bale odbywają się tylko z okazji Sylwestra lub w trakcie karnawału. Dawniej takie wydarzenia były o wiele bardziej popularne, a ich klimat możemy poczuć, oglądając stare, czarno-białe filmy. Dekoracyjna naklejka, przedstawiająca wnętrze sali balowej i tańczące pary, z pewnością zachwyci niejedną miłośniczkę historii i stylowych kreacji. Zdjęcia z przełomu XIX i XX wieku będą prezentować kobiety ubrane w rozłożyste, bogato zdobione suknie na metalowych stelażach, które przypominały prawdziwe dzieła sztuki, z kolei lata 20. i 30. to prosto skrojone suknie bez wcięcia, koronek i krynoliny, a także bardzo odważne, krótkie fryzury i pióra wpięte we włosy. Takie historyczne naklejki pomogą nam zamienić zwykłą sypialnię w całkowicie niezwykłe miejsce! Inną, ale równie efektowną propozycją, są eleganckie portrety kobiet, na których z bliska możemy się przyjrzeć przepięknej, ręcznie robionej biżuterii, a także makijażom, do przygotowania których potrzebne były oczywiście kosmetyki. I one również zasługują na naszą uwagę.

Reklama w stylu vintage

Źródło: myloview.pl/naklejki/

W dzisiejszym świecie jesteśmy bombardowani reklamami dosłownie każdego produktu i każdej usługi, jaka tylko została wymyślona i wdrożona na rynek. Warto jednak wiedzieć, że reklamy w formie grafik znane są już od dziesiątek lat, a ich najprostsze formy sięgają czasów starożytnych. Gdy Gutenberg wynalazł druk, przyczynił się nie tylko do powstania gazet, ale także do rozpowszechnienia reklam. Podobnie jak dzisiaj reklamowano wiele różnych produktów, jednak naszą uwagę przyciągnęły kosmetyki. Historyczne naklejki, które prezentują flakoniki perfum, pomadki do ust, ciemne barwniki do rzęs czy puder o wdzięcznej nazwie „Śnieg tatrzański”, to prawdziwe perełki. W dawnych czasach reklamy odznaczały się bowiem wysokim poziomem artystycznym, dlatego to małe dzieła sztuki. Taka naklejka może nam posłużyć do tego, by ozdobić front szafki, w której trzymamy nasze kosmetyki lub laptopa, który dzięki temu nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Choć nie mamy teleportu, wyprawa w przeszłość jest jak najbardziej możliwa. Historyczne naklejki ścienne sprawią, że będziemy mogli na własnej skórze poczuć klimat dawnych wakacji spędzanych na plaży i atmosferę wielkich bali, a przy okazji wprowadzimy do naszego mieszkania miłą dla oka estetykę retro.

Tekst powstał we współpracy z myloview.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz