Andrzej Hausner królem Kazimierzem Wielkim w drugim sezonie Korony królów


W drugim sezonie Korony królów rolę Kazimierza Wielkiego zagra Andrzej Hausner, który zastąpi w niej Mateusza Króla. Zdjęcia nad kontynuacja serialu już ruszyły. Producenci zdradzili, iż rozszerzony zostanie wątek księcia świdnickiego Bolka II Małego.

Andrzej Hausner jako Kazimierz Wielki / fot. Marcin Makowski, TVP

Andrzej Hausner jako Kazimierz Wielki / fot. Marcin Makowski, TVP

W drugim sezonie nie tylko dwór wawelski będzie centralnym miejscem wydarzeń, gdyż scenarzyści postanowili rozszerzyć wątki dotyczące świdnickiego księcia Bolka Małego. Zatem z pewnością w serialu pojawią się wątki polsko-czeskiej rywalizacji o Śląsk, o który Piastowie toczyli wojny z Luksemburgami. Rozbudowana ma zostać także historia siostry Kazimierza Elżbiety Węgierskiej.

Zdjęcie z planu filmowego, na którym widzimy Andrzeja Hasunera jako Kazimierza Wielkiego wskazuje, iż odpowiedzialni za kostiumy sugerowali się wizerunkiem króla przedstawionym na obrazie Leopolda Löfflera, który prezentujemy Wam poniżej.

Kazimierz Wielki według Leopolda Löfflera

Andrzej Hausner urodził się w 1981 r. w Katowicach i jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Aktor znany jest z ról w serialach: M, jak miłość, Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz, Egzamin z życia, Plebania i Na Wspólnej. Jest także aktorem znanym z wielu audiobooków i dubbingu. Użyczał swojego głosu m.in. w takich filmach jak: Madagaskar 3, Avengers: ZjednoczeniGarfield 2Power Rangers Dino Grzmot, Fantastyczna Czwórka i wiele innych.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Fanka pisze:

    Może byc tylko lepiej... Kostium jakby lepszy niż z I sezonu.

  2. bogumiła pisze:

    jest ponurą postacią i brzydki do ogląda nia pragniemy powrotu byłego aktora który grał króla czyli pKróla, piękna mimika uroda i gra z przyjemnością się oglądało teraz to koszmar .
    pragniemy powrotu byłego aktora.

Zostaw własny komentarz