Zamiast pamiątki z Włoch policyjne zatrzymanie. Austriak próbował ukraść fragment Koloseum


17-letni obywatel Austrii na długo zapamięta wycieczkę do Włoch. Za próbę kradzieży fragmentu mającego 2000 lat muru do domu zamiast pamiątki z Koloseum przywiezie wspomnienia z policyjnego zatrzymania.

Rzymskie Koloseum / fot. CC BY-SA 2.5

Austriak myśląc, że nikt nie widzi schował do plecaka cegłę z muru Amfiteatru Flawiuszów. To wszystko zauważyli włoscy policjanci, którzy chłopaka zatrzymali z powodu nielegalnego posiadanie dóbr kultury. Teraz zamiast antycznej pamiątki rodzicom najpewniej pokaże grzywnę na wysoka kwotę. W podobnej sprawie rosyjski turysta za wyskrobanie litery „K” musiał zapłacić 20 tysięcy euro kary.

W Koloseum często dochodzi do podobnych wandalizmów, których dopuszczają się nawet reprezentanci swoich krajów. W 2015 r. bułgarski piłkarz w Koloseum wygrawerował rublem swoje inicjały.

W Polsce do podobnych zachowań dochodzi w Muzeum Auschwitz-Birkenau, gdzie obywatele różnych państw byli zatrzymywani z powodu kradzieży elementów ogrodzenia lub pamiątek wykopanych na terenie obozu. Taką sprawą było zatrzymanie w 2011 r. małżonków z Izraela, którzy poprzez lotnisko w Balicach próbowali wywieźć z Polski przedmioty pochodzące z Auschwitz-Birkenau. Ostatecznie oskarżeni dobrowolnie poddali się karze oraz zostali zobowiązani do zapłacenia nawiązki w kwocie 4,2 tys. zł.

* * *

Buzz Historia to najciekawsze materiały o historii z całego świata. Codziennie publikujemy dla Was newsy, byście mogli złapać chwilę wytchnienia w pracy lub uśmiechnąć się nawet w poniedziałkowy poranek!  Jeśli znacie historie podobne jak ta, nie wahajcie się tylko się podzielcie się nimi z nami, a my o nich napiszemy. Drodzy czytelnicy! Wasz głos jest dla nas najważniejszy dlatego komentujcie lub piszcie do nas na adres redakcja@historia.org.pl.

Źródło: roma.corriere.it

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    Polak tez tam raz nagrandzil skaczac przez plot pare lat temu

Zostaw własny komentarz