Młody Piłsudski 11 listopada w TVP


W rocznicę odzyskania niepodległości, 11 listopada, TVP pokaże pilotażowy odcinek serialu Młody Piłsudski, którego produkcja przewidziana jest na rok 2019. Fabuła serialu rozpoczyna się w chwili aresztowania 19-letniego Piłsudskiego za udział w spisku na cara.

Fotografią listu gończego za Piłsudskim z 1887 r.

Fabuła

Serial, którego emisję zaplanowano na 2019 r. skupi się na młodzieńczych latach Piłsudskiego. Przewidziano 13 odcinków. Historia rozpocznie się w momencie, gdy nastoletni Piłsudski został aresztowany pod zarzutem udziału w spisku na życie cara. W wyniku tej sprawy Piłsudski został skazany na pięcioletnie zesłanie w głąb Rosji. Początkowo w latach 1887-1890 przebywał w Kireńsku znajdującym się w obwodzie irkuckim. Następnie do 1892 miejscem jego zesłania była Tunka w rejonie tuńkijskim. Do Wilna powrócił w lipcu 1892, gdzie przystąpił do ruchu socjalistycznego.

Obsada

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl tytułową rolę zagra Grzegorz Otrębski (Na dobre i na złe, Komisarz Alex, Na wspólnej). Do pozostałych ról zostali zaangażowani m.in.: Marek Kalita (ojciec), Urszula Grabowska (matka), Bronisław Sebastian Cybulski (brat), Ewa Ziętek (ciotka Stefa),  oraz Jan Englert (Car Aleksander II). Część zdjęć do produkcji kręcono w Przemyślu, który grał Wilno.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. TV pisze:

    Kolejne mity?

  2. Bilbo pisze:

    Ja myślę, że Piłsudski nigdy nie istniał. To jeden wielki fake.

Zostaw własny komentarz