Polskie czołg wjechały dziś do World of Tanks. Miliony graczy pozna polską historię


Od dziś w World of Tanks można grać linią technologiczną zawierającą wyłącznie polskie czołgi. Dodatkowo gracze z Polski i całego świata mogą zmierzyć się na mapie Studzianki - upamiętniającą bitwę pancerną, w której brały udział polskie oddziały.

Polskie drzewko technologiczne

Zgodnie z najnowszymi danymi, do dziś zarejestrowanych w grze jest dokładnie 3 684 546 Polaków, co stanowi prawie 10% populacji naszego kraju. Polska jest jednym z najważniejszych i kluczowych rynków w całej Europie dla firmy Wargaming.

„World of Tanks ma dużą i oddaną bazę graczy w Polsce, którzy długo oczekiwali na rodzime czołgi. Poświęciliśmy dużo czasu, aby stworzyć linię czołgów zarówno prawdziwie polską i oryginalną zarazem, która zawiera w sobie unikatową oraz interesującą rozgrywkę” - mówi Max Chuvalov, dyrektor wydawniczy World of Tanks.

Polskie drzewo technologiczne zawiera 10 regularnych czołgów oraz 2 maszyny typu premium. Głównymi wyróżnikami polskiej linii na tle innych nacji są przede wszystkim wysokie obrażenia na pojedynczy strzał oraz dobra depresja dział. Te cechy sprawiają, że polskie czołgi dają interesujące możliwości taktyczne i będą niebezpiecznym przeciwnikiem w grze.

Polskie czołgi w World of Tanks

Linia rozpoczyna się lekkimi czołgami 4TP, 7TP, 10TP i 14TP. Kolejne maszyny to średnie czołgi 25 TP KSUST II, projekty inżyniera Edwarda Habicha - 40TP oraz 45TP. Na górze polskiego drzewa technologicznego znajdziemy 53TP Markowskiego, 50 TP Tyszkiewicza i 60TP Lewandowskiego. Są to projekty odnalezione w archiwach polskich instytutów naukowych, badawczych i technicznych. Czołgi premium to zupełnie nowy 50TP prototyp oraz Pantera Pudel zdobyta przez Powstańców Warszawskich.

60TP Lewandowskiego

Polska mapa Studzianki

Na specjalną uwagę zasługuje polska mapa Studzianki oraz unikatowy projekt muzyczny z wybitnymi, polskimi artystami. Na początku zeszłego miesiąca informowaliśmy o zespole Żywiołak i nagraniu utworu „W moim ogródecku”, który został wykorzystany w grze. Dziś mamy przyjemność zaprezentować finalną część projektu! Uznany artysta O.S.T.R. stworzył na bazie tej kompozycji własną, hiphopową interpretację. Powstał specjalny teledysk przygotowany wspólnie z artystami. Materiał opowiada historię spokojnej wsi, na której ziemiach za chwilę rozpocznie się bitwa pancerna. O.S.T.R. i jego załoga szykują czołg do walki… Cały projekt muzyczny ma na celu promocję kultury, rozrywki, edukacji i nowoczesną formę komunikacji z lokalnymi odbiorcami.

Polska mapa Studzianki

„Prywatnie jestem wielkim fanem gier wideo, dlatego bardzo cieszę się, że zostałem zaproszony do takiego projektu. Idea zestawienia rapu ze światem cyfrowym to moim zdaniem świetny pomysł, który wypalił w stu procentach. Mimo że w życiu nagrałem już dużo muzyki, stworzenie utworu do World of Tanks było dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem. Nowym i bardzo ekscytującym, ponieważ od dziecka jestem miłośnikiem gier wojennych, a World of Tanks jest jedną z moich ulubionych. Nie dość, że można się przy niej dobrze zrelaksować, to posiada też walor edukacyjno-historyczny, który bardzo sobie cenię.” - mówi O.S.T.R.

Tankietka TKS w prezencie

Wyjątkowy moment premiery polskich czołgów postanowiliśmy uczcić dodatkowymi aktywnościami skierowanymi do graczy. Pierwszą z nich jest możliwość zdobycia w grze tankietki TKS. Wystarczy rozegrać jedną bitwę dowolnym czołgiem od dziś do końca września, a ten czołg premium zostanie dodany do garażu gracza.

Polski TKS w World of Tanks

Spotkanie w Muzeum Wojska Polskiego

Drugim, dużym wydarzeniem będzie spotkanie miłośników gry World of Tanks i broni pancernej w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 3). Wydarzenie odbędzie się 16 września w godzinach od 10.00 do 18.00, wstęp jest darmowy. Na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje, m.in.: możliwość zagrania w World of Tanks z członkami społeczności, upominki za testowanie gry, pokazy polskiego czołgu 7TP, darmowe zwiedzanie muzeum, liczne konkursy z nagrodami na scenie oraz specjalne stoisko polskiej firmy Cobi, gdzie również nie zabraknie dobrej zabawy dla całych rodzin. W trakcie wydarzenia odbędzie się koncert zespołu Żywiołak i możliwość zdobycia autografów.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. Gracze pisze:

    Nareszcie! Tyle czekania, nie można było wcześniej? Kupiłem premkę i jadę z golda dzisiaj wszystkich Polakiem 😀

  2. Oleg pisze:

    Nie wiem na jak długo, ale wracam do WOT-a!

  3. 102 pisze:

    To ja brzoza, grab jak mnie słyszysz?

Zostaw własny komentarz