„Oni byli niezłomni. Interaktywne spotkanie z historią” E. Śnieżkowska-Bielak - zapowiedź


Nakładem Wydawnictwa Meandry ukaże się najnowsza książka Elżbiety Śnieżkowskiej - Bielak „Oni byli niezłomni. Interaktywne spotkanie z historią”. Publikacja skierowana do najmłodszych czytelników, przybliży im ciekawe zagadnienia z historii Polski. 

Nazywasz się Antek. Masz osiemnaście lat i jesteś harcerzem.
Kończy się II wojna światowa, Niemcy się wycofują, nadciągają Sowieci. Opuszczasz Wilno, gdzie uczęszczałeś do gimnazjum. Wyruszasz w drogę do rodzinnego domu na Lubelszczyźnie.
Wkrótce Twoje życie mocno się skomplikuje.

Ludzie wokół się cieszą, czekają na zakończenie tej wyniszczającej, strasznej wojny. Ty jako harcerz zdajesz sobie sprawę, że nadciagająca Armia Czerwona wcale nie przynosi wolności a kolejne zniewolenie. Poznałeś metody i działanie Sowietów. Nie wiesz jednak, co się dzieje w Twoim rodzinnym domu, co z rodzicami i rodzeństwem.

W tej książce stajesz przed wieloma wyborami. To Ty decydujesz o losach głównego bohatera. Możesz dołączyć do oddziałów niezłomnych, zostać partyzantem walczącym przeciw Sowietom i podporządkowanym im polskim władzom oraz służbom. Możesz wrócić do rodzinnej Polanki, pomóc rodzinie i zostać cywilem. Masz również możliwość sprawdzić każdą z tych dróg, bo książka „Oni byli Niezłomni. Interaktywne spotkanie z historią” pozwala na swobodne przemieszczanie się w czasie i przestrzeni.

Powodzenia!

Tytuł: „Oni byli niezłomni. Interaktywne spotkanie z historią”
Autor: Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Wydawnictwo: Meandry
Liczba stron: 182
ISBN: 978-83-947404-4-3
Data premiery: 25 października 2018 r.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Komar pisze:

    Czy podczas okupacji hitlerowskiej funkcjonowały gimnazja? Mogę sobie wyobrazić, że w okupowanym Wilnie działały gimnazja litewskie, ale żeby polski nastolatek z Lubelszczyzny uzupełniał swoją wiedzę w jednym z nich?

  2. Bilbo pisze:

    Z tego, co wyczytałem w Internecie to przedwojenne gimnazja zamieniono w szkoły zawodowe, choć w wielu z nich realizowano faktycznie naukę gimnazjalną w konspiracji.

Zostaw własny komentarz