Targi Książki w Krakowie 2018 - program, bilety, wystawcy, autorzy


Targi Książki w Krakowie 2018 to jedna z najważniejszych imprez czytelniczych w tej części Europy. Co roku, w październiku, do Krakowa zjeżdża kilkuset wystawców i autorów, za którymi podążają wierni czytelnicy. W ubiegłym roku krakowskie Targi Książki odwiedziło ponad 70 000 uczestników.

Targi Książki w Krakowie 2018

Targi Książki w Krakowie 2018 - program, bilety, wystawcy, autorzy

Na Targach swoje oferty przedstawiają nie tylko polskie wydawnictwa, ale także i te zagraniczne oraz hurtownie książek, drukarnie, instytucje kultury i organizacji pozarządowych. Targi wspiera także miasto Kraków, które od 2013 r. jest Miasta Literatury UNESCO.

W ubiegłym roku na Targach obecnych było 700 wystawców, 760 autorów, 600 dziennikarzy, 283 blogerów książkowych oraz 70 000 zwiedzających.

Targi Książki w Krakowie 2018 - gość honorowy

Literacka Nagroda Nobla jest przyznawana przez Akademię Szwedzką / fot. Prolineserver, CC-BY-SA 3.0

Ojczyzna takich pisarzy i poetów, jak Tomas Tranströmer, Harry Martinson, Pär Lagerkvist, Stieg Larsson czy Astrid Lindgren, będzie honorowym gościem tegorocznych Targów Książki w Krakowie. Dzięki temu podczas Targów będzie można zapoznać się nie tylko ze szwedzką literaturą, ale także kulturą tego kraju. Szwecja jest po raz pierwszy w Polsce gościem honorowym tak dużej imprezy czytelniczej. W ubiegłym roku ten zaszczyt przypadł Francji, a wcześniej Izraelowi, Litwie oraz Węgrom.

Targi Książki w Krakowie 2018 - Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza

Nagroda im. J. Długosza towarzyszy Targom Książki. Ma na celu nagrodzenie dzieła wnoszącego istotny wkład w rozwój nauki i kultury. Jej laureatami byli m.in. Hanna Świda-Ziemba, Jerzy Strzelczyk, Anna Machcewicz, Andrzej Friszke oraz Barbara Skarga.

Targi Książki w Krakowie 2018 - lokalizacja

Międzynarodowe Centrum
Targowo-Kongresowe
EXPO Kraków

ul. Galicyjska 9,
31-586 Kraków

Targi Książki w Krakowie 2018 - godziny otwarcia

25 października: 10:00-17:00
26-27 października: 10:00-19:00
28 października: 10:00-17:00

Targi Książki w Krakowie 2018 - bilety i ceny

Bilet normalny: 10 zł
Bilet ulgowy: 8 zł (uczniowie, studenci)
Karnet czterodniowy: 25 zł
Dzieci do lat 7, emeryci i renciści wstęp bezpłatny.

Targi Książki w Krakowie 2018 - program

Program 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie dostępny jest tutaj.

Natomiast tutaj przeczytasz nasz autorski wybór najciekawszych spotkań autorskich i wydarzeń podczas Targów Książki w Krakowie 2018.

Targi Książki w Krakowie 2018 - wystawcy

Wystawców 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie dostępny jest tutaj.

Targi Książki w Krakowie 2018 - spotkania autorskie

Spotkania autorskie 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie dostępny jest tutaj.

Natomiast tutaj przeczytasz nasz autorski wybór najciekawszych spotkań autorskich i wydarzeń podczas Targów Książki w Krakowie 2018.

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    Impreza jest świetna, bardzo dobrze zorganizowana, ale też jest trochę „ofiarą” swojego sukcesu, bo tłumy są chyba nazbyt wielkie. Ciężko się poruszać, po autografy kolejki wzdłuż alejek, hala jest naprawdę dużą, ale impreza jeszcze większa...

Zostaw własny komentarz