Matura z historii 2019 - termin, informacje, podstawa programowa


Przyszłoroczny egzamin maturalny rozpocznie się 6 maja 2019 r., gdy uczniowie zmierzą się z językiem polskim. Zdający historię swoją wiedzę sprawdzą 20 maja 2019 r.

Matura 2019

Pierwszym dniem matury 2019 będzie poniedziałek, 6 maja. Wówczas o godz. 9.00 uczniowie podejdą do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Poziom rozszerzony z tego przedmiotu zostanie przeprowadzony tego samego dnia o godz. 14.00.

Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym uczniowie napiszą 7 maja 2019 r. o godz. 9.00, a poziom rozszerzony 9 maja 2019 r. również o godz. 9.00.

Z językiem angielskim na poziomie podstawowym maturzyści zmierzą się 8 maja 2019 r. o godz. 9.00, a z poziomem rozszerzonym tego samego dnia o godz. 14.00.

Matura z historii 2019

Egzamin maturalny z historii odbędzie się w poniedziałek, 20 maja 2019 r. Wówczas o godz. 14.o0 uczniowie napiszą ten egzamin na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

Podstawa programowa z matury z historii 2019

Egzamin maturalny z historii ma za zadanie sprawdzić, w jakim stopniu uczeń spełnia wymagania z zakresu historii określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla IV etapu edukacyjnego w zakresie rozszerzonym i podstawowym. Zadania na egzaminie mogą jednak obejmować swoją tematyką także wcześniejsze okresy edukacji. Podstawa programowa z historii dostępna jest tutaj.

Ile trwa egzamin maturalny z historii?

Od roku szkolnego 2014/20151 egzamin maturalny z historii może być zdawany wyłącznie jako przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym. Egzamin ma formę pisemną i trwa 180 minut.

Ile pytań zawiera arkusz maturalny z historii?

Arkusz egzaminacyjny z historii będzie zawierał około 30 zadań. Przy numerze każdego zadania podana będzie maksymalna liczba punktów, którą można uzyskać za poprawne jego rozwiązanie. Wynik egzaminu podawany jest w procentach.

Wypracowanie maturalne z historii

Na egzaminie maturalnym z historii uczeń zmierzy się taże z wypracowaniem dotyczącym historii powszechnej lub historii Polski. Do wyboru będzie jeden z pięciu zaprezentowanych tematów, które mogą dotyczyć: starożytności, średniowiecza, nowożytności, historii XIX w. oraz historii XX w. Niektórym tematom, w arkuszu może towarzyszyć materiał źródłowy.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    Szkoda, że maturę z historii zdaje tak mało osób...

Zostaw własny komentarz