Prezydent Duda: od czasów Piłsudskiego nie było tak wielkiego przywódcy Państwa Polskiego


Według prezydenta Andrzeja Dudy od czasów Józefa Piłsudskiego nie było tak wielkiego przywódcy państwa Polskiego jak Lech Kaczyński.

Prezydent Duda: od czasów Piłsudskiego nie było tak wielkiego przywódcy Państwa Polskiego / fot. Jakub Szymczyk KPRP

Podczas uroczystości odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego urzędujący prezydent uznał go za największego polskiego przywódcę od czasów Józefa Piłsudskiego. Tym samym prezydent dokonał oceny historycznej kilkunastu polskich przywódców. Ze słów prezydent można wyprowadzić związek, iż wyżej ceni prezydenturę i dokonania Lecha Kaczyńskiego niż dorobek m.in. Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego.

Prezydent stwierdził, że szczególną zasługą Kaczyńskiego była jego walka o dywersyfikację dostaw gazu do Polski. Gazoport, który funkcjonuje w Świnoujściu był właśnie jego ideą, co podkreślał Duda. Przypomniał także dążenia Kaczyńskiego do obecności wojsk amerykańskich w Polsce, jako dowód, iż Polska nie pozostaje w sferze rosyjskich wpływów. Jego cele według prezydenta zostały lub są realizowane.

To wszystko zdaniem prezydenta pozwala na stwierdzenie, iż od czasów Piłsudskiego nie było tak wielkiego przywódcy Państwa Polskiego, stąd także potrzeba postawienia takiego pomnika w Warszawie.

Źródło: prezydent.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

7 komentarzy

 1. Pytanko pisze:

  A Władysław Sikorski?
  A Aleksander Kwaśniewski, za którego prezydentury weszliśmy do UE i NATO?

 2. Bilbo pisze:

  W przypadku rosyjskiej inwazji na Gruzję przemówienie L. Kaczyńskiego w Tbilisi wychwalał sam A. Michnik (guru środowisk lewicowo-liberalnych III RP).
  A dla mnie osobiście był to najlepszy Prezydent okresu III RP.

 3. kTn pisze:

  Wszyscy po kolei - same Bolki okrągłego stołu.

 4. johnny rico pisze:

  Nie bójmy się powiedzieć, że był to nie tylko najwybitniejszy przywódca od czasów Piłsudskiego tylko po prostu NAJWYBITNIEJSZY PRZYWÓDCA i basta! W końcu cóz takiego zrobili jego poprzednicy? Wyprowadzili Armię Sowiecką z Polski, wprowadzili nas do NATO i Unii - w sumie duperele w porównaniu z walką o dywersyfikację dostaw gazu oraz zagrzewanie Gruzinów do przegranej wojny z Rosją!

 5. Bilbo pisze:

  Kolego johnny rico, nie dość, że z Polski Armia Radziecka wyszła dopiero w 1993 r. jako z ostatniego kraju dawnego Bloku Wschodniego, to jeszcze Lech Wałęsa jako Prezydent RP zamierzał podpisać z Rosją układ, w którym w byłych bazach radzieckich miały powstać spółki polsko-rosyjskie, co przez polskich specjalistów od służb specjalnych było wprost krytykowane jako zagrożenie utworzenia swoistych rezydentur rosyjskiego wywiadu.
  W przypadku wejścia do NATO jako pierwszy taki pomysł zgłosił rząd Jana Olszewskiego, co zarówno przez Prezydenta Wałęsę, jak i ówczesne elity lewicowo-liberalne i postkomunistyczne było zwalczane.
  Więc z tymi zasługami czy Wałęsy, czy Kwaśniewskiego to bym jednak bardzo uważał.

 6. johnny rico pisze:

  Kolego Bilbo, faktem jest że umowę o wycofaniu Armii Radzieckiej z Polski podpisał Lech ałęsa a wynegocjowały rządy Tadeusza Mazowieckiego i JK Bieleckiego; rząd Jana Olszewskiego zgłosił pomysł ... i tyle, zresztą wcześniej o tym samym mówił Lech Wałęsa; rzeczywistą pracę wykonały kolejne rządy;

  A skoro krytykujesz zasługi Wałęsy czy Kwaśniewskiego to może wymienisz trzy rzeczywiste wiekopomne dokonania prezydenta Lecha Kaczyńskiego, które stawiają go na poziomie Józefa Piłsudskiego?

 7. draculaaaa pisze:

  sami sobie stawiaja pomniki, ahahaha

Zostaw własny komentarz