Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 151-160 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona Królów / fot. Marcin Makowski, TVP

Korona Królów odcinek 151
(czwartek 3 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Bolko nie wie, czy dobrze zrobił, zawierając sojusz z Kazimierzem. Dzięki wsparciu Agnieszki książę rusza do walki. W czasie bitwy Helena dowiaduje się, że Nikel donosi Czechom. W zdradę urzędnika nie może uwierzyć Guncel. Pogarsza się stan Ody. Nadworni medycy nie pozwalają nikomu zbliżać się do pogrążonej w śpiączce dwórki. Po przebadaniu chorej orzekają, że podano jej truciznę. Na Wawelu wybucha panika. Wszyscy obawiają się grasującego w okolicy truciciela. Gdy Oda odzyskuje przytomność, wyjawia, kto podał jej kielich z zatrutym winem.

Korona Królów odcinek 152
(poniedziałek 7 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Królewscy strażnicy chwytają nielojalnego podczaszego. Król nie ma litości dla Idziego. Pojmany wyjawia władcy prawdę o czeskich szpiegach, którzy nie chcą dopuścić do ślubu Kunegundy z Ludwikiem. Adelajda sugeruje mężowi, by wykorzystał Idziego. Tylko on doprowadzi go do szpiegów. Podczaszy, wykonując polecenia Kazimierza, okłamuje swoich sprzymierzeńców, że Kunegunda jest konająca. Sugeruje im także, że król idzie z odwetem na Śląsk przez Będzin. Ta sytuacja sprawia, że do Niemierzy wracają przykre wspomnienia, kiedy to on zdradził Kazimierza. O swoich troskach opowiada Eliaszowi. Przypuszcza także, że Idzi ma wspólnika na Wawelu. Podejrzenie Niemierzy pada na Adelajdę, która nie przepada za córką męża. Kunegunda z obawy przed śmiercią nic nie je i nie pije. Bolko każe sprowadzić przed swe oblicze donosiciela Nikela. Ten ratując się, bierze Helenę na zakładniczkę.

Korona Królów odcinek 153
(wtorek 8 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Helena szykuje się do ślubu z Guncelem. Gdy zazdrosna o nią Weronika wylewa wino na suknię ślubną, przyszła panna młoda bierze to zły znak. Mimo to, młodzi stają na ślubnym kobiercu. Bolko bezskutecznie szuka Nikela. Ma żal do Rudigera, że ten nie uprzedził go o działaniach zdrajcy. W tym trudnym dla księcia czasie odwiedza go stryj Jaworski. Krewny jest pełen podziwu dla samodzielności Bolka, jednocześnie tłumaczy się, dlaczego nie przybył mu z pomocą podczas obrony Świdnicy. Jasiek zawiadamia króla, że wielkie wojsko czeskie ruszyło w stronę Śląska. Na Wawelu wzmaga się niepokój. Dwór węgierski na czele z Ludwikiem oznajmia gotowość do wsparcia działań Kazimierza. Wittelsbachowie, mimo układu, wciąż milczą.

Korona Królów odcinek 154
(środa 9 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 155
(czwartek 10 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 156
(poniedziałek 14 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 157
(wtorek 15 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 158
(środa 16 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 159
(czwartek 17 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 160
(poniedziałek 21 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

10 komentarzy

 1. emeryt pisze:

  fajny film i obsada

 2. Bilbo pisze:

  Po początkowym hejcie na serial, bo krytyką raczej tego nie można uznać, widać, że serial okrzepnął i nie jest taki zły. Ma wielu widzów i swoich gorących zwolenników. I fajnie. Gratulacje.

  • starykoń pisze:

   tak,hejt rozlewa się wszędzie,niestety!
   dobrze,że ludzie oglądają historię Polski-nawet w takiej telenowelowej wersji-a nie jakąś produkcje fantasy-wszak znajomośc naszych dziejów jest raczej słaba;ilu ludzi wiedziało np.o królowej Jadwidze-żonie Łokietka,o Aldonie-Annie Giedyminównej-Iszej żonie Kazimierza,o Elżbiecie Łokietkównej-królowej Węgier czy o Bolku/Małym/Swidnickim?;Spycimir i jego syn Jaśko z Melsztyna to autentyczne postacie/choć żona Spytka-już nie!/

 3. Ula pisze:

  Wspaniały film.Czekam z niecierpliwością na każdy nowy odcinek..

 4. Anonim pisze:

  no niestety Adelajda była bezpłodna.

 5. Bilbo pisze:

  Chociaż w zakresie ówczesnej kultury i zachowań ludzkich to serial jest strasznie ahistoryczny. Król, który pyta córkę, czy kocha przyszłego męża, choć, co oczywiste, wydaje ją za mąż ze względów politycznych, albo przybrana córka Niemierzy, która biega po Wawelu z rycerzem cesarskim i się obłapują, albo scena pocałunku Guncela z Heleną po ślubie (zresztą dosyć obleśna). Te współczesne wtręty mogli sobie twórcy serialu przynajmniej po części darować. Choć generalnie potwierdzam, że serial niezły.

  • zwierzyniecki pisze:

   istotnie te„unowocześnienia’obyczajowo-językowe trochę drażnią;ale chyba konwencja telenoweli ma takie wymogi?-choć mogę się mylić wszak to jedyna telenowela którą oglądam;a telenowele są z reguły dla tzw.masowego odbiorcy

 6. francopilot pisze:

  telenowela biegnie;dużo wątków tzw.miłosnych;Gabija z wójtem,Helena z Guncelem;nawet „tajemnicza’przybrana córka Niemierzy Jolenta z dworzaninem Ludwika Wittelsbacha;zapewne będą „problemy” i intrygi!nie tylko miłosne;odzyskanie Wschowy;konflikt z Janem Luksemburskim o Śląsk-król Czech podchodzi pod Kraków/‚oblegał” go 8 dni!i zrezygnował po 2 przegranych potyczkach/no i ślub Kunegundy z synem cesarza- Ludwikiem VI Wittelsbachem/zwanym Rzymianinem/-księciem Bawarii,który liczył na tron polski!pożniej także elektorem Brandenburskim;ale następcą cesarza nie został wybrany!małżeństwo było bezdzietne;Kunegunda zmarła ok.1457r?

 7. Maria pisze:

  Niepotrzebnie zbyt wspolczesne podejscie do obyczajowosci.faktów historycznych.Czytalam Pawła Jasiennice „Polska Piastow”.dlatego mam watpliwosci czy to jest na pewno serial historyczny.Szkoda.bo mogla to być fajna lekcja historii.

Zostaw własny komentarz