Objazdowe wycieczki Lidl Podróże, czyli historyczne podróże na Nowy Rok


Lidl Podróże oferuje wycieczki po Polsce, Europie, jak i egotyczne wczasy na Malediwach i Seszelach, a nawet rejsy dookoła świata. W ofercie znajdują się także wycieczki objazdowe, które zadowolą żądnych historycznych doznań. Kilka propozycji wybraliśmy specjalnie dla Was. 

Antyczne Ateny

Świątynia Apollo w Delfach, w tle zapierający dech w piersiach widok / fot. Skyring, CC-BY-SA 3.0

Wycieczka rozpoczyna się wylotem do Aten, a następnie przejazdem do prastarych Delf. Tam u stóp Parnasu mieściła się grecka świątynia. Swoją sławę zawdzięcza wyroczni będącej miejscem pielgrzymek antycznych Greków. Dziś stanowisko archeologiczne w Delfach znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W jego obrębie zobaczycie świątynię Apollina, Skarbiec Ateńczyków oraz spektakularny amfiteatr. Po drodze do Aten przewidziany jest postój w miejscowości Arachova, gdzie będziecie mogli kupić lokalne miody, sery i wino.

Sanktuarium Asklepiosa / fot. Fingalo, CC-BY-SA

Kolejne dwa dni zostały przeznaczone na zwiedzanie Aten, gdzie zwiedzicie ateński Akropol. Mieszczą się na nim takie antyczne budynki jak: Partenon, Erechtejon, Apteros, sanktuarium Artemidy Brauronia i Propyleje. Całe wzgórze jest oczywiście wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejnym punktem na mapie Aten, który zobaczycie będzie Narodowe Muzeum Archeologiczne ze zbiorem przedmiotów od czasów prehistorycznych do późnego antyku. Tam przechowywana jest słynna złota maska króla Agamemnona. Zwiedzicie także zjawiskowe Sanktuarium Asklepiosa w Epidauros również będące wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na mapie podróży nie zabraknie także Nauplionu, Myken oraz Kanału Korynckiego.

Ekspresem po Ziemi Świętej

Kopuła na Skale widziana ze Wzgórza Oliwnego / fot. Misa.stefanovic.07, CC-BY-SA 4.0

W ofercie Lidl Podróże znajduje się też wycieczka objazdowa po Ziemi Świętej. W ciągu czterech dni intensywnego zwiedzania zobaczycie m.in. Tel Awiw, Betlejem i Jerozolimę. Pierwszego dnia zwiedzicie Jerozolimę (stare miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO), a tam przede wszystkim Wzgórze Świątynne, gdzie niegdyś znajdowała się Świątynia Jerozolimska a dziś znajduje się tam sanktuarium Kopuła na Skale, będąca jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc Izraela. Oczywiście dla chrześcijan szczególnie ważna będzie spacer Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Pańskiego miejsca męki, ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa. W Jerozolimie zobaczycie także słynną Ścianę Płaczu.

Bazylika Narodzenia Pańskiego / fot. Berthold Werner, CC-BY-SA 3.0

Następnie pojedziecie do Betlejem, gdzie zwiedzicie Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Trzeciego dnia udacie się na Górę Oliwną, Masadę, Qumran oraz będziecie mogli skorzystać z kąpieli w Morzy Martwym. Ostatni dzień podróży przewidziano na przejazd do Tel Awiwu i indywidualne zwiedzanie miasta. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, zostanie zorganizowana wycieczka do Hajfy, gdzie znajdują się Perskie Ogrody Bahaitów.

Włoskie Klasyki

Panorama Watykanu / fot. Dennis Jarvis, CC-BY-SA 3.0

Podczas tej wycieczki zobaczycie największe klasyki włoskiej turystyki. Będą to miasta Wenecja, Asyż, Rzym oraz Florencja. W Wenecji popłyniecie barką turystyczną na Plac Św. Marka, gdzie skupiają się największe zabytki miasta z Bazyliką Św. Marka i Pałacem Dożów na czele. Kolejnym etapem zwiedzania będzie Florencja z robiącą ogromne wrażenie Katedrą Matki Boskiej Kwietnej. Zobaczycie także Most Złotników i Kościół Św. Krzyża. W Rzymie będą na Was czekać niesamowite Muzea Watykańskie będące kolekcją wybitnych dzieł sztuki oraz Bazylika Św. Piotra, najważniejsza świątynia katolików. Tam oczywiście będziecie mogli odwiedzić grób św. Jana Pawła II. Kolejnymi punktami zwiedzania będą Plac Navona, Plac Hiszpański, fontanną di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum oraz Koloseum. W Asyżu wejdziecie to Bazyliki Św. Franciszka.

Pozostałe wycieczki

W ofercie Lidl Podróże znajdują się także wycieczki objazdowe po Paryżu, Egipcie, Meksyku, Indiach oraz Maroko. Natomiast na lubiących łączyć zwiedzanie z wypoczynkiem na plaży czekają podróże do Kenii, Tajlandii i Kambodży oraz Mauritius.

Szczegóły wycieczek oraz ich aktualne ceny znajdziecie na stronie lidl-podroze.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    Szkoda tylko, że hotele w których się śpi są mocno średnie, ale w sumie inaczej koszt by wzrósł pewnie o 50%. Byłem ze 2x na takich wycieczkach (akurat nie z Lidla) i jeśli człowiek się nastawi na średnie warunki, to zwiedzić można sporo. Akurat trafiliśmy na fajnego przewodnika

Zostaw własny komentarz