Premiery gier historycznych w 2019 r. Zapowiedzi i terminy


Rok 2019 zapowiada się bardzo interesująco dla fanów gier z historią w tle. Przygotowaliśmy dla Was wybór tytułów historycznych produkcji, które ukażą się w tym roku. Lista będzie aktualizowana.

Anno 1800

Anno 1800

premiera: 26 lutego 2019 r.
platforma: PC
gatunek: ekonomiczna/strategiczna/historyczna
wydawca: Ubisoft

Anno 1800 daje graczom wyjątkową okazję zademonstrowania swoich umiejętności przywódczych podczas tworzenia wielkich metropolii, planowania wydajnych sieci logistycznych, prowadzenia ekspedycji i zasiedlania nowych ziem, jak również dominowania nad przeciwnikami dzięki dyplomacji, stosunkom handlowym lub przedsięwzięciom militarnym.

Anno 1800 łączy w sobie najlepsze elementy serii, która ma już 20 lat. To rozbudowana gra o tworzeniu miast, zawierająca kampanię fabularną, w pełni konfigurowalny tryb swobodny oraz typowe dla serii Anno emocje w trybie wieloosobowym. W Anno 1800 powrócą uwielbiane funkcje gry, takie jak przeciwnicy zarządzani przez zróżnicowane SI, możliwość przewozu towarów, losowo tworzone mapy, rozgrywka wielosesyjna, intrygujące przedmioty i wiele więcej.

Total War: Three Kingdoms

Total War: Three Kingdoms

premiera: 7 marca 2019 r.
platforma: PC
gatunek: RTS/historyczna
wydawca: SEGA

Total War: Three Kingdoms to pierwsza gra w wielokrotnie nagradzanej serii strategii przedstawiająca epicki konflikt w starożytnych Chinach. Total War: Trzy Królestwa łączy wciągającą, turowe budowanie imperium, zarządzanie państwem i podbojami z oszałamiającymi bitwami w czasie rzeczywistym. Tym razem seria przenosi nas do czasów bohaterów i legend.

Battalion 1944

premiera: czerwiec 2019 r.
platforma:PC, PS4, XBOX
gatunek: FPS/FPP/historyczne
wydawca: Square-Enix / Eidos Strona oficjalna

Battalion 1944 to strzelanka w trybie pierwszoosobowym osadzona w okresie II wojny światowej. Obecnie twórcy ze studia Bulkhead Interactive udostępnili do niej wczesny dostęp. Gra ma się skupiać na pojedynkach piechoty 5vs5.

Skull & Bones

Skull & Bones

premiera: 2019 r.
platforma: PC, PS4, XBOX
gatunek: TPP/historyczna
wydawca: Ubisoft

Skull & Bones to gra osadzona w czasach złotego wieku piractwa. Gracze wcielą się w rolę kapitana pirackiego okrętu, który odmówił królowi ułaskawienia i popłynął z Karaibów na Ocean Indyjski. Korsarze na wodach oceanu zdobywać będą reputację i coraz większe łupy.

Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima

premiera: 2019 r.
platforma: PS4
gatunek: TPP/historyczna
wydawca: Sony Interactive Entertainment

Ghost of Tsushima to sandbox akcji, w którym gracz przeniesie się do XII-wiecznej Cuszimy. Tam jako samuraj toczyć będzie walkę z mongolskim najeźdźcą. Czy staniesz się legendarnym „Duchem” z krwawej opowieści o zdradzie i poświęceniu, zainspirowanej klasycznymi historiami o samurajach?

World of Warships: Legends

World of Warships: Legends

premiera: 2019 r.
platforma: PS4, XBOX
gatunek: MMO/symulacja/historyczna
wydawca: Wargaming

World of Warships: Legends to przeznaczona na konsole wersja pecetowej gry World of Warships. Jest to darmowa gra MMO wyprodukowana przez firmę Wargaming.net. Gracze jako kapitan statku toczy wirtualne bitwy morskie. Flotę stanowić będą okręty z okresu I i II wojny światowej.

Desperados 3

Desperados 3

premiera: 2019 r.
platforma: PC, PS4, XBOX
gatunek: RTT
wydawca: THQ Nordic

Desperados 3 to kontynuacja cyklu gier taktycznych osadzonych w czasach Dzikiego Zachodu. Fani serii gier Commandos powinni odnaleźć się w westernowym uniwersum.

Imperator: Rome

Imperator: Rome

premiera: 2019 r.
platforma: PC
gatunek: RTS
wydawca: Paradox Interactive

Imperator: Rome będzie RTS-em osadzonym w czasach starożytnego Rzymu. Jest to gra w stylu takich produkcji jak Europa Universalis czy Hearts of Iron.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Giercownik pisze:

    Skull & Bones i Ghost of Tsushima zapowiadają się najciekawiej z wymienionych. Zwłaszcza morski snadboks może być ciekawy

Zostaw własny komentarz