III Turniej Polskiej Ligi Walk Rycerskich Niepołomice 2019


W sezonie 2018/2019 w ramach Polskiej Ligi Walk Rycerskich odbędzie się pięć turniejów. Trzeci z nich zostanie zorganizowany 2 lutego 2019 r. w Niepołomicach.

Po dwóch turniejach liderem jest drużyna KS Rycerz, przed rewelacją tego sezonu drużyną Niepokorni Orzesze oraz trzecimi Warsaw Hunters. W Niepołomicach najlepsze polskie drużyny ponownie zmierzą się w konkurencji 5 vs 5. Jednocześnie każdy turniej jest eliminacją do Rycerskiej Kadry Polski, która reprezentuje nasz kraj na imprezach rangi mistrzostw świata. Polska Liga Walk Rycerskich jest członkiem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich.

Areną zmagań będzie hala sportowa Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder na Jazach. Start o godz. 12.00. Wstęp wolny.

Aktualna tabela / fot. facebook.com/sportowe.walki.rycerskie/

Polska Liga Walk Rycerskich to rozgrywki pełnokontaktowych walk rycerskich organizowanych od września do marca. Wyłaniają ligowego Mistrza Polski oraz pozwalają na wybranie Rycerskiej Kadry Polski, która reprezentuje nasz kraj w walkach na międzynarodowych mistrzostwach. Punkty otrzymuje się w zależności od ilości drużyn biorących udział w danym turnieju. Jeśli jest ich 10, to zwycięzca otrzymuje 10 punktów. Szczegóły dotyczące zasad znajdują się tutaj.

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz