X Jarmark Kasztelański w Oświęcimiu 2019


X Jarmark Kasztelański w Oświęcimiu odbędzie w dniu 5 maja 2019 r. W wydarzeniu organizowanym przez Muzeum Zamek w Oświęcimiu udział wezmą różne grupy rekonstrukcyjne odtwarzające czasy od XIV do początku XX w.

Jarmark odzwierciedlał klimat i charakter epoki, atmosferę dawnych jarmarków średniowiecznych, na których wśród gwaru kupców i kupujących, pojawili się kuglarze, aktorskie trupy, śpiewacy i rzemieślnicy. W tym dniu mieszkańcy mogli zwiedzić zamek i jego ekspozycje, wspiąć się na basteję oraz po raz pierwszy podziwiać panoramę miasta ze szczytu odrestaurowanej wieży zamkowej.

Pierwszy Jarmark Kasztelański odbył się na wzgórzu zamkowym 2 maja 2010 roku. Było to wydarzenie połączone z oficjalnym otwarciem nowej placówki kulturalnej w mieście – Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

Miejsce: Muzeum Zamek w Oświęcimiu ul Zamkowa 1, 32-600 Oświęcim
Data i godzina: 5 maja 2019 r.
Szczegóły: muzeum-zamek.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. pawel pisze:

    Na oficjalnej stronie muzeum w oświęcimiu jest podana data 25 marzec

Zostaw własny komentarz