Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 201-210 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona Królów / fot. Marcin Makowski, TVP

Korona Królów odcinek 201
(czwartek 4 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Na Wawelu trwa żałoba po śmierci Heleny. Maciej Borkowic namawia Guncela, by razem z nim walczył o Wielkopolskę. Tymczasem uwięziona przez giermka Helena nie rozumie, dlaczego porywacz ją przetrzymuje i jednocześnie otacza opieką. Kazimierz rozważa odebranie wsi Przybysławowi. Błażej, który podsłuchał rozmowę króla, donosi o wszystkim węgierskiemu łącznikowi. Jasiek z Dobiesławem z Kurozwęk śpieszą na ratunek Spytkowi. Przyjaciel dostał się do tatarskiej niewoli.

Korona Królów odcinek 202
(poniedziałek 8 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Jasiek i Dobiesław stają przed obliczem syna chana. Pierwszy z królewskich rycerzy grozi śmiercią swemu adwersarzowi. W tym czasie Kazimierz spotyka się z Olgierdem w klasztornej celi. Wkrótce obaj dochodzą do porozumienia. Litwin prosi polskiego władcę o wydanie niewiasty, przez którą zginął Rymwid. Elżbieta z przejęciem czyta list od brata. Kazimierz informuje krewną, że na Pomorzu w zdrowiu dorasta Kaźko, przyszły następca tronu.

Korona Królów odcinek 203
(wtorek 9 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Na Wawel dociera Jasiek w towarzystwie wyczerpanego Spytka. Rycerz ostrzega królewskich doradców przed zemstą Tatarów. Cudka zaczyna rodzić. Wkrótce wydaje na świat dwóch królewskich synów. Swój sekret zdradza Egle. Dobiesław udaje się z wizytą do biskupa Bodzęty. Podczas spotkania wyjawia duchownemu, że Spytek namaścił Jaśka na swojego następcę.

Korona Królów odcinek 204
(środa 10 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

W karczmie dochodzi do przypadkowego spotkania Bogdana z Audre. Mężczyzna przybył do Krakowa z prezentem ofiarowanym mu prze Elżbietę. Cudka nadaje synom imiona zmarłych rycerzy, Pełka i Niemierza. Elżbieta dowiaduje się o bliskiej relacji Paszka i Anna. Nakazuje swemu wysłannikowi natychmiastowy powrót do Krakowa. Mentora dziwi zachowanie Bogdana. Przypuszcza, że to szpieg króla Węgier.

Korona Królów odcinek 205
(czwartek 11 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Kunegunda prosi Wojciecha o chrzest dla Niemierzy i Pełki. Robi to na prośbę Cudki, matki dzieci. Bodzęta jest rozżalony, że to nie on ma udzielić sakramentu. Małgorzata nadal zgłębia temat ojcostwa synów Cudki. Wypytuje o to Egle, lecz ta ucina rozmowę. Kazimierz posyła Suchywilka z misją do Poznania. Rycerz ma negocjować z konfederatami. Mentor i Jan Jura nie ufają Bogdanowi. Podejrzewają go o knucie na królewskim dworze.

Korona Królów odcinek 206
(poniedziałek 15 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Agnieszka i Ilona proszą Bolka o interwencję. Chcą wiedzieć, co księżniczka Anna czuje do Paszka. Dziewczyna oznajmia, że poślubi tego mężczyznę, który zostanie dla niej wybrany. W Poznaniu wydarza się tragedia po sprzeczce między Beniaminem a Maciejem Borkowicem. Pierwszy z nich pechowo upada i śmiertelnie rani się w głowę. Świadkiem zdarzenia jest Guncel.

Korona Królów odcinek 207
(wtorek 16 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Guncel i Maciej Borkowic dowiadują się, że Bolko opuścił świdnicki dwór. Muszą więc dalej uciekać. Bogdan postanawia zabić Błażeja, który poznał jego prawdziwe intencje. Do Kazimierza dociera wieść o śmierci Beniamina. Nakazuje pojmanie Borkowica i zabicie go bez sądu. Adelajda zwierza się Kunegundzie z licznych romansów jej ojca.

Korona Królów odcinek 208
(środa 17 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Anna jest przerażona wizją ślubu z blisko 40-letnim Karolem. Guncel opowiada Bolkowi o zdarzeniu z Poznania. Adelajda postanawia wypytać Kazimierza o jego romans z Cudką. Król w rozmowie z żoną nie zaprzecza, że jest ojcem synów dwórki. Tymczasem z fosy zostają wyłowione zwłoki Błażeja. Tożsamość topielca po sygnecie rozpoznaje Mentor. W karczmie zjawiają się zbóje z Litwy. Szukają Egle.

Korona Królów odcinek 209
(czwartek 18 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Bogdan planuje zamach na życie Kazimierza. Podczas polowania strzela do króla z kuszy. Świadkiem zdarzenia jest Jasiek. Rycerz opatruje rannego władcę. Bogdan ucieka w popłochu. Towarzyszy mu Audre. Zakochana Litwinka nawet na baczy na konsekwencje. Kazimierz wraca do zdrowia. Gdy odzyskuje siły, wyjeżdża do Budy, by zasięgnąć od Elżbiety informacji, kto zlecił sokolnikowi napad na niego. Przed wyjazdem rozstaje się z Adelajdą, kończąc ich nieudane małżeństwo. Jan Jura przygotowuje się do poślubienia Jutty.

Korona Królów odcinek 210
(poniedziałek 22 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Audre zauważa zmianę w zachowaniu Bogdana. Mężczyzna jest wyraźnie zdenerwowany. Okłamuje Litwinkę, że powodem jego zmieszania jest ich wspólny wyjazd. Adelajda nie może zapomnieć o ostatnich słowach Kazimierza. Postanawia opuścić zamek. Tymczasem królowi wpada w oko Krystyna. Elżbieta dowiaduje się o zamachu na życie jej brata. Podejrzewa, że to sprawka Ludwika.

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz