Polacy z czterema medalami na rycerskich mistrzostwach świata - Bitwa Narodów 2019


Polacy zdobyli cztery srebrne medale podczas Bitwy Narodów - Mistrzostw Świata Federacji HMB 2019. Za dwa tygodnie ruszają mistrzostwa Federacji IMCF, gdzie o medale Rycerska Kadra Polski również będzie walczyć pod polską chorągwią.

Cztery medale Mistrzostw Świata Federacji HMB

Pierwsze srebro zdobył Michał Bednarski w pojedynkach na broń drzewcową. Drugi medal wywalczyła Agnieszka Lasota w kategorii miecza i tarczy. Trzecie srebro, również w kategorii miecza i tarczy, zdobył Marcin Waszkielis. Ostatnie srebro w formule walk profight, zwanej rycerskim MMA, zdobył Łukasz Wojciechowski.

Mistrzostwa zdominowali reprezentanci Rosji, którzy zdobyli łącznie 24 medale, w tym 17 złotych.

Czołówka klasyfikacji medalowej

Mistrzostwa HMB 2018

Przed rokiem wynik Polaków był lepszy. Zdobyli wówczas 8 krążków: dwa srebra Krzysztof Szatecki (profights i miecz długi), srebro i brąz Robert Szatecki (profights, miecz i puklerz), srebro Agnieszka Lasota (miecz i tarcza), srebro Marcin Waszkielis (miecz i tarcza), brąz Małgorzata Zięblińska (miecz długi) i brąz Marcin Janiszewski (profights).

Robert Szatecki / fot. Szkoła Gladiatorów

Rycerskie MMA

Sportowe walki rycerskie w formule Pro Fights obok klasycznej walki na broń białą dopuszczają kopnięcia, obalenia czy ciosy zadane tarczą. Przez to pojedynki są bardzo dynamiczne i widowiskowe, a walka jest w pełni kontaktowa. Zawodnicy za każde uderzenie przeciwnika otrzymują 1 punkt, za jego zdestabilizowanie 2 punkty, a za przewrócenie 3 punkty. Wygrywa się albo poprzez nokaut albo na punkty. Walka trwa dwie rundy.

Rycerskie mistrzostwa 2019

Rycerska Kadra Polski weźmie udział w mistrzostwach świata obu światowych federacji rycerskich. Najpierw w dniach 2-5 maja 2019 r. będzie rywalizować z innymi nacjami w serbskiej Twierdzy Smedervo, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata BotN (Federacja HMB). Kolejne walki Polacy stoczą w ramach Mistrzostw Świata Federacji IMCF, które odbędą się na Ukrainie w dniach 16-19 maja 2019 r.

Rycerska Kadra Polski jest członkiem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Mekkl pisze:

    Szkoda regresu formy i tylko ćwierćfinał w drużynie

Zostaw własny komentarz