Imprezy czytelnicze, które fani książek powinni odwiedzić w 2019 r.


W Polsce nie brakuje imprez czytelniczych, na których oprócz zakupu książek można spotkać się z ulubionymi autorami lub wziąć udział w ciekawych warsztatach i dyskusjach. Przygotowaliśmy dla Was informacje o 5 takich imprezach.

10. Warszawskie Targi Książki

23-26 maja - PGE Narodowy

Przez 4 dni, od 23 do 26 maja 2019 r., na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie, spotkają się autorzy książek wraz z fanami czytelnictwa. W ubiegłorocznej edycji imprezy wzięło udział blisko 800 wystawców z 32 krajów oraz zorganizowano 1 500 wydarzeń towarzyszących. W tym roku swój udział zapowiedzieli już m.in. Katarzyna Puzyńska, Łukasz Orbitowski, Katarzyna Grochola, Andrzej Strejlau, Jacek Hugo-Bader oraz Andrzej Pilipiuk. Gościem Honorowym Targów będzie Rumunia.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław

27 maja-2 czerwca 2019 r.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław to impreza, która od 2009 r. jest organizowana przez Miasto Wrocław. Podczas imprezy przyznawana jest Nagroda Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść sensacyjną lub kryminalną roku. Festiwalowi towarzyszą spotkania autorskie, panele dyskusyjne, kiermasz książki, kryminalne lekcje dla licealistów oraz Kryminalne Warsztaty Literackie.

23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

24-27 października - Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków

Targi Książki w Krakowie to jedna z najważniejszych imprez czytelniczych w tej części Europy. Co roku, w październiku, do Krakowa zjeżdża kilkuset wystawców i autorów, za którymi podążają wierni czytelnicy. W ubiegłym roku krakowskie Targi Książki odwiedziło 68 000 czytelników. Targi odbywają się w nowoczesnym centrum kongresowym, które kilka lat temu powstało w Krakowie.

28. Targi Książki Historycznej w Warszawie

Listopad 2019 - Zamek Królewski w Warszawie (Arkady Kubickiego)

Targi Książki Historycznej to największa tego typu impreza w Polsce. Przez 3 dni w zabytkowych Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie spotkają się autorzy i czytelnicy książek historycznych. Podczas Targów przyznawana jest prestiżowa Nagroda KLIO. Najlepsze książki historyczne nagradzane są w kategorii: autorskiej, edytorskiej oraz varsaviana.

28. Wrocławskie Targi Dobrych Książek i Dobre Strony – 10. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu

5-8 grudnia - Hala Stulecia

Wrocławskie Targi Dobrych Książek i Dobre Strony to wydarzenie, które z racji terminu podsumowuje rok wydawniczy w Polsce. W tym roku Wrocławskie Targi Dobrych Książek połączyły się z Targami Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony. Dzięki temu program wydarzenia bogaty jest w ofertę atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. Podczas imprezy zostaną przyznane dwie nagrody edytorskie: Nagroda Edytorska Pióro Fredry 2019 oraz Nagroda Edytorska Dobre Strony 2019 (książka dla dzieci).

Inne imprezy:

  • 3. Targi Książki Nad Odrą Kędzierzyn-Koźle - 29-30 maja 2019 r.
  • 4. Festiwal Książki w Opolu - 7-9 czerwca 2019 r.
  • 8. Plener Literacki – „Odkryj książkę na nowo” w Szczecinie - 14-16 czerwca 2019 r.
  • 8. Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni - 2-4 sierpnia 2019 r.
  • VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi. Targi Nowej Książki - listopad 2019 r.
  • 5. Śląskie Targi Książki - 6-8 grudnia 2019 r.

Szeroki wybór książek znajdziecie również na allegro.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz