Operacja Boyen w Twierdzy Giżycko 2019


Impreza historyczna Operacja Boyen 2019 odbędzie się w Giżycku w dniach 8-11 sierpnia 2019 r.

Program

od czwartku do niedzieli (8-11 sierpnia):
jarmark z kulinariami regionalnymi, rękodziełem oraz wieloma innymi stoiskami (dziedziniec Twierdzy Boyen), konkurs dioram historycznych, Giełda Militariów i Antyków, warsztaty kreatywne dla całych rodzin (od godziny 12.00)

8 sierpnia (czwartek):
godzina 18.00 – „Mazurski Wrzesień 1939” – Inscenizacja Historyczna z okresu II Wojny Światowej – miejsce: majdan Twierdzy Boyen

9 sierpnia (piątek):
w godzinach 9.00-15.00 – Otwarte Mistrzostwa w Gotowaniu Grochówki w Kuchniach Polowych
godzina 16.40 – rozpoczęcie Defilady Historycznej ulicami miasta – wymarsz z Pasażu Portowego do Twierdzy Boyen o godzinie 17.10
godzina 18.00 – wernisaż wystawy malarstwa i fotografii Doroty Nowosad w ramach cyklu  „Sztuka to emocje – poczuj je” – miejsce: Stajnia z Wozownią
godzina 20.00 – koncert Michała Lamparda – miejsce: Tawerna Boyen

10 sierpnia (sobota):
godzina 10.00 – bezpłatne wyjścia z przewodnikiem (następne o pełnych godzinach) – zbiórka na dziedzińcu Twierdzy Boyen
godzina 17.30 – Inscenizacja Historyczna z okresu Wielkiej Wojny „Bój o Twierdzę Boyen” – miejsce: majdan Twierdzy Boyen
godzina 20.00 – koncert orkiestry dętej – miejsce: donżon Twierdzy Boyen
godzina 21.30 – pokaz fajerwerków – miejsce: donżon Twierdzy Boyen

11 sierpnia (niedziela):
godzina 10.00 – bezpłatne wyjścia z przewodnikiem (następne o pełnych godzinach) – zbiórka na dziedzińcu Twierdzy Boyen
godzina 10.00 – pokaz wyszkolenia i wyposażenia Wojska Polskiego przygotowany przez 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną
godzina 10.00 – miasteczko zabaw dla dzieci

Gdzie i kiedy?

Miejsce: Giżycko
Data i godzina: 8-11 sierpnia 2019 r.
Szczegóły: twierdza.gizycko.pl

Kalendarz i mapa wydarzeń historycznych

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu, w którym zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych imprez historycznych. Tam też znajduje się udostępniona mapa, na której zaznaczyliśmy lokalizacje wszystkich zebranych przez nas wydarzeń. Dzięki mapie łatwo znajdziesz ciekawe wydarzenie historyczne w Twojej okolicy.

Patronaty i promocja

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny. Znajdują się tam informacje o tym jak zgłosić nam historyczne imprezy, które chcielibyście by nasz portal objął swym patronatem medialnym. Niezależnie od patronatu możecie wysyłać nam informacje o imprezach, zdjęcia lub relacje z wydarzeń, które chętnie opublikujemy. O wydarzeniach możecie także powiadomić nas na dedykowanej temu grupie na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Pawel pisze:

    Tragedja!!! Zenada!!! Porazka!!!
    Kompletna nedza, jeden czolg ktory ledwo jezdzil, sowieci mowiacy po polsku w ilosci plutonu, wermacht na Rojelu Enfieldze. Pewnie troceum z Dunkierki😂😂😂😂 dno totalne.Chyba kolorowa Cesna udawala Sztuksa😂😂😂😂 jakies jajca.
    Teren kompletnie nie przygotowany dla publicznosci, dzieci mogly sobie chmury ogladac, barierki ustawione w jednej linii uniemozliwiayy widocznosc widzom.
    Jestem wsciekly ze tam pojechalem

Zostaw własny komentarz