Trzeci sezon Zniewolonej w Polsce i na Ukrainie? Kraków i Warszawa brane pod uwagę


Zniewolona to ukraińska telenowela osadzona w realiach XIX-wiecznej Rosji carskiej. Widzowie Telewizji Polskiej losy Katieriny Wierbickiej śledzili od początku lipca. Serial zyskał ponad 3,5 milionową widownię. Zatem czy jest szansa by Polacy zobaczyli trzeci sezon Zniewolonej?

Zniewolona / fot. TVP

Trzeci sezon Zniewolonej?

Trzeci sezon serialu nie jest jeszcze pewny, ale zabiega o niego kierownictwo TVP. Powody starań są oczywiste, produkcja zyskała w Polsce ogromną popularność. Sukces Zniewolonej przekłada się wprost na zyski z reklam. W trakcie swojej emisji Zniewolona jest najpopularniejszym programem w całej Polsce. Drugi sezon serialu w Polsce pokazano wcześniej niż na Ukrainie, co niewątpliwie było dobrą decyzją TVP.

Telenowela tak mocno podbiła serca widzów w Polsce, iż teraz nie wykluczona jest polsko-ukraińska koprodukcja, w ramach której powstałby trzeci sezon Zniewolonej. Akcja serialu miałaby się także toczyć w Krakowie lub w Warszawie. Polska była kilkukrotnie wspominana w dialogach bohaterów. Zatem produkcja trzeciego sezonu nie jest przesądzona, ale obie strony wiedzą, że grzechem byłoby zmarnowanie popularności serialu i rezygnacja z dalszych odcinków. Dlatego kwestią czasu wydaje się oficjalna informacja o pracach nad trzecim sezonem Zniewolonej.

Serial Zniewolona

Główną bohaterką Zniewolonej jest Katierina Wierbickaja. Fabuła skupia się wokół tej młodej, pięknej i wykształconej dziewczyny, która walczy o odzyskanie wolności. Katierina dzięki swojej chrzestnej – szlachciance pani Czerwińskiej – została wychowana niczym panna błękitnej krwi. Zna języki obce, gra na fortepianie, maluje. Zaczyna też rozumieć, że te talenty i pozycja wcale nie poprawiają losu urodzonej w niewoli dziewczyny. Wszyscy wiedzą, że jest po prostu własnością Piotra Czerwińskiego, najbogatszego ziemianina w Nieżynie. W serialu bohaterowie nie mają swoich pierwowzorów historycznych, ale akcja dzieje się w okresie carskiej Rosji. Niedługo przed reformą uwłaszczeniową cara Aleksandra II.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz