Dziewczyny wojenne. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 31-35 historycznego serialu TVP


Trzeci sezon Dziewczyn wojennych to ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki, Ewki i Marysi. Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Serial emitowany jest w każdą niedzielę w TVP1 o godzinie 20:15.

Dziewczyny wojenne / TVP

Dziewczyny wojenne odcinek 31
(niedziela 6 października, godz. 20:15 TVP1)

Zosia ukrywa się w mieszkaniu swojej siostry Marysi. Irka wraz z Ewką udają służące. Dziewczęta wpadają w panikę, gdy niespodziewanie do drzwi puka Martin von Shitz. Ukrywają ciężarną Zosię w szafie. Okazuje się, że gestapowiec przyszedł w sprawie kradzieży szczepionek z lwowskiego Instytutu. Zabiera Marysię na przesłuchanie. Kruk rozmawia z Kamilem na zapleczu antykwariatu. Zabrania mężczyźnie kontaktowania się z Aloszą. Dowództwo ostrzega, że może ona celowo przekazywać fałszywe informacje. Wolfgang zatrudnia w tajnym laboratorium młodego Niemca, Hansa Rosnera. Ma on pomagać Leonowi w tworzeniu nowej broni. Doktor Andrzej wchodzi na teren getta jako pracownik lwowskiego Instytutu. Wolfgang udaje się na spotkanie z Aloszą. Żąda od agentki, by się uwiarygodniła, wystawiając mu kogoś. Leokadia poleca Ewce nawiązanie bliższego kontaktu z Leonem celem sprawdzenia go.

Dziewczyny wojenne odcinek 32
(niedziela 13 października, godz. 20:15 TVP1)

Andrzej w szpitalu na terenie getta przekazuje Rosenbaunowi 511 szczepionek. Mężczyzna daje Andrzejowi listę osób, które ma zaszczepić. Informuje go o masowych zgonach z głodu. Przed kawiarnią Wolfgang wręcza Aloszy paszport z nowym zdjęciem i tożsamością. W zamian żąda wystawienia Brodzkiego. W laboratorium Hans wygłasza prezentację przed wysoko postawionymi oficjelami. Udostępnia prototyp przetwornika obrazu. Leon w swoim apartamencie przyłapuje Ewkę na przetrząsaniu jego biurka. Alosza w kawiarni zastawia pułapkę na Kamila...

Dziewczyny wojenne odcinek 33
(niedziela 20 października, godz. 20:15 TVP1)

Na wiejskim cmentarzyku w Karczewie najbliżsi żegnają symbolicznie Kamila, którego ciało zostało zabrane przez Niemców. Brodzki miał być ujęty żywcem. W antykwariacie Kruk informuję Irkę, że jest zawieszona w działalności konspiracyjnej. Leokadia informuje załamaną dziewczynę, że poręczyła za nią przed Krukiem, ma wrócić do pracy i nie przerywać kontaktów z Instytutem Żywienia.

Dziewczyny wojenne odcinek 34
(niedziela 27 października, godz. 20:15 TVP1)

Leon przekazuję Ewce wiadomość o Szczęsnym, więc dziewczyna śpieszy z dobrymi wieściami do jadłodajni. Jadwiga i Irka są przeszczęśliwe, nie mogą doczekać się spotkania. Klarnet informuje Marysię o Andrzeju. Doktor został na terenie Getta by opiekować się osieroconą Anią. Leokadia udziela Ewce reprymendy za samodzielną akcję w spichrzu, choć przyznaje, że akcja miała także dobre strony dla dowództwa.

Dziewczyny wojenne odcinek 35
(niedziela 3 listopada, godz. 20:15 TVP1)

Marysia informuje Leokadię o zrabowanych Żydom dziełach sztuki. Kobieta oczekuje pomocy dowództwa w ich odzyskaniu. Ewka nawiązuje kontakt z prostytutką Niną, która pomaga jej wejść w rolę kobiety lekkich obyczajów. Ewka, podszywając się pod prostytutkę, ma skontaktować się z Leonem i uzyskać informacje o Szczęsnym. W gabinecie Martina Marysia porusza temat filmu o Żydach. Prosi, aby umożliwił jej zrobienie następnych zdjęć w getcie. Chce również obejrzeć kolekcję zarekwirowanych dzieł. W Instytucie Irka otrzymuje od Lipskiej plany techniczne podziemi. Nocą schodzi do piwnic, gdzie nieoczekiwanie przychodzi do niej pracownik instytutu - Olek. Okazuje się, że Lipska poprosiła go, by pomógł Irce. Martin informuje Marysię o dacie planowanego transportu dzieł sztuki z getta. Kobieta ustala z Krukiem plan ich odbicia. Razem z dziełami sztuki chce wywieźć z getta także dziewczynkę, którą opiekuje się Andrzej. Ewce przy pomocy Leona udaje się zainicjować krótkie widzenie małżeństwa Szczęsnych.

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Dziewczyny wojenne

Trzeci sezon serialu to ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz