Dziewczyny wojenne. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 36-40 historycznego serialu TVP


Trzeci sezon Dziewczyn wojennych to ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki, Ewki i Marysi. Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Serial emitowany jest w każdą niedzielę w TVP1 o godzinie 20:15.

Dziewczyny wojenne / TVP

Dziewczyny wojenne odcinek 36
(niedziela 10 listopada, godz. 20:15 TVP1)

Niemcy wzmacniają kontrolę Szczęsnego. Nie wolno mu opuszczać laboratorium, śpi w piwnicy pod budynkiem. Kontroli podlegają nawet najdrobniejsze kwestie związane z mężczyzną - włącznie z jego posiłkami. Steffen informuje zdenerwowanego Leona, że ma rozkaz sprawdzenia wszystkiego, co trafi do laboratorium. W wilii lekarz opatruje rannego Martina.

Dziewczyny wojenne odcinek 37
(niedziela 17 listopada, godz. 20:15 TVP1)

Na Szucha SS-Mann katuje Janka. Martin każe wprowadzić jego rodziców. Ojciec zabrania synowi mówić. W mieszkaniu dowództwa, Kruk obawia się jednak o przebieg przesłuchania Janka. Martin zabiera Marysię na egzekucję więźniów. Wśród zebranych ludzi, są rodzice Janka. Marysia nie chce patrzeć i ostatecznie ucieka do samochodu.

Dziewczyny wojenne odcinek 38
(niedziela 24 listopada, godz. 20:15 TVP1)

Irka w liście uspokaja pozostałe dziewczyny, że jest bezpieczna i dobrze sobie radzi w nowym zadaniu. Właścicielka domu publicznego, w którym Ewka spotyka się z Leonem, ostrzega, że prostytutki stały się podejrzliwe: kobietę odwiedza tylko jeden mężczyzna, dodatkowo, wychodząc zawsze wygląda tak samo jak przed wejściem. Radzi, by Ewka postarała się o większą wiarygodność. Marysia idzie na przyjęcie z udziałem najbliższych znajomych Martina. Nauczona doświadczeniem konspiratorka postanawia być czujna. Ewka nie chce zostawić przyjaciółki bez pomocy. Gdy dowództwo zawodzi, kobieta decyduje się działać sama.

Dziewczyny wojenne odcinek 39
(niedziela 1 grudnia, godz. 20:15 TVP1)

Leokadia uzmysławia Marysi, że czas zmienić miejsce pobytu. Dziewczyna jest już poszukiwana w całym mieście. Wolfgang wraca do Warszawy z Leonem. Nadmienia, że wie o jego wizytach na Koziej i chce mu tam towarzyszyć. Mężczyźni jadą do domu publicznego. W samochodzie gestapowiec ujawnia, że Szczęsny będzie na poligonie, na którym jutro Niemcy przeprowadzą test wystrzału pocisku. Leon zamyka się w Ewką w pokoju, gdzie przekazuje jej mikrofilmy z dokumentacją. Witek szykuje zasadzkę na poligonie. Pomagają mu Ewka, Olek, Mundek i Kobra. Na leśnej drodze udaje im się opanować ciężarówkę, jednak okazuje się, że nie ma w niej Szczęsnego. Niemcy przygotowują się do próby. Leon dowiaduje się od Erwina, że po wszystkim Szczęsny zostanie zlikwidowany. Mężczyzna postanawia go ratować. Za uciekinierami rusza pościg. Ojcu Irki udaje się przeżyć, natomiast Leon ginie. W jadłodajni Szczęsny spotyka się z żoną, córką oraz Witkiem i jego narzeczoną. Wolfgang dostaje rozkaz wyjazdu na front wschodni.

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Dziewczyny wojenne

Trzeci sezon serialu to ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

8 komentarzy

 1. Wiesław pisze:

  Jeśli chodzi o i serjal bardzo dobry i wciągający dość dobrze oparty historycznie otoczka wnęcz, przedmiotów, ubioru brawo

 2. Piotr pisze:

  Czy nikt nie jest w stanie poinformowac widzow ile odcinkow bedzie w Serii 3 ?

  Czy zorientowal sie ktos, ze tutaj podane informacje o odcinku 40-tym - nie zgadzaja sie z programem TVP für TVP1 08.12.2019 o 20:15 ???!!!

  Po co to zle tolerowanie widza?!

  • Lech pisze:

   ...kolego, to nie są „Dziewczyny Wojenne” tylko w/g praw autorskich ten wspaniały serial nosi poprawną nazwę pt. „Wojenne dziewczyny”

   kto cie tu posadził do pisania i odkręcania kota ogonem?

  • Maria pisze:

   Ma Pan rację Panie Piotrze.
   W najbliższą niedzielę o 20:15 zaczyna się nowy serial „Młody Piłsudski”

 3. Kris pisze:

  Co z odcinkiem 40 serialu „Wojenne dziewczyny”???? Miał być w niedzielę, 8 grudnia 2019 o godz. 20.15...

 4. Paulina pisze:

  nie wiecie moze kiedy bedzie mozna ogladac nowy sezon „Wojenne Dziewczyny” online??? bo jak narazie nigdzie nie moge znalesc

 5. Ola pisze:

  Co z odcinkiem 40?????? Piszecie w tytule poznaj streszczenie i emisje odcinkow 36-40 a brak opisu odcinka 40 i daty emisji. Brak spójności z tytułem!!

Zostaw własny komentarz