KS Rycerz liderem Polskiej Ligi Walk Rycerskich 2019/2020, ale to Rosjanie byli najlepsi na Polach Grunwaldu


Podczas pierwszego turnieju Polskiej Ligi Walk Rycerskich sezonu 2019/2020 najlepsze okazały się drużyny z Rosji. Trzecie miejsce przypadło polskiej drużynie KS Rycerz i to ona została liderem tegorocznych zmagań.

Rosjanie byli lepsi

Podczas rozegranego w dniu 21 września 2019 r. turnieju najlepszą okazała się rosyjska drużyna Western Tower. Drugie miejsce także przypadło Rosjanom z zespołu Molodezhnaya Sbornaya, a trzecie mistrzom Polski z KS Rycerz. Rosyjskie drużyny są najlepsze na świecie, co ich zawodnicy potwierdzają podczas mistrzostw świata, gdzie Rosjanie co roku wygrywają klasyfikację medalową. Potwierdziły to również odnosząc zwycięstwo na polskim turnieju.

W zmaganiach na Polach Grunwaldu wzięło udział aż 16 drużyn z 6 krajów: Legenda Północy, Legenda Północy 2, Lwy Lublin, Norska (Finlandia), Western Tower (Rosja), Sierotki, Nordburg (Estonia), Taboryci, KS Rycerz, KS Rycerz 2, Molodezhnaya Sbornaya, Orzesze Niepokorni, RKS Silesia, Łowcy, Taurus UA (Ukraina)

KS Rycerz liderem

Tabelka PLWR po Polach Grunwaldu / fot. facebook.com/sportowe.walki.rycerskie

Do rankingu Polskiej Ligi Walk Rycerskich (PLWR) brane są pod uwagę wyłącznie wyniki polskich drużyn. Dlatego pierwszym liderem tego sezonu została drużyna KS Rycerz (obrońca tytułu), która na Polach Grunwaldu była najwyżej sklasyfikowaną polską drużyną. Dalsze miejsca przypadły, w kolejności od najlepszej: Legendzie Północy, Łowcom, Lwom Lublin, Sierotkom, Legendzie Północy 2, Niepokornym Orzesze, Silesii, Taborytom i KS Rycerz 2.

O Polskiej Lidze Walk Rycerskich

Polska Liga Walk Rycerskich to rozgrywki pełnokontaktowych walk rycerskich organizowanych od września do marca. Wyłaniają ligowego Mistrza Polski oraz pozwalają na wybranie Rycerskiej Kadry Polski, która reprezentuje nasz kraj w walkach na międzynarodowych mistrzostwach. Punkty otrzymuje się w zależności od ilości drużyn biorących udział w danym turnieju. Jeśli jest ich 10, to zwycięzca otrzymuje 10 punktów. Pod uwagę są brane wyłącznie miejsca polskich drużyn biorących udział w danym turnieju. Szczegóły dotyczące zasad znajdują się tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz