Nowy serial historyczny TVP. Młody Piłsudski


Młody Piłsudski to serial, który opowiada o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski i jego najbliżsi towarzysze - późniejsi premierzy i prezydenci. 

Serial Młody Piłsudski

Młody Piłsudski / fot. TVP

Serial rozpoczyna się od zamachu na cara Aleksandra II w Petersburgu w roku 1881, a kończy napadem na pociąg w podwileńskich Bezdanach w roku 1908, dokonanym przez Piłsudskiego i jego towarzyszy. Akcja toczy się w Wilnie, Petersburgu, Łodzi, Warszawie i Krakowie.

W roli Józefa Piłsudskiego zobaczymy Grzegorza Otrębskiego. Aktor grał wcześniej m.in. w filmach „Po prostu przyjaźń„ i w ”Śpiewającym obrusiku”. W obsadzie pojawią się również Jan Englert, Sebastian Cybulski, Ewa Wencel, Marek Kalita i Urszula Grabowska.

Liczba odcinków

Serial liczyć będzie 13 odcinków. Pierwszy z nich został wyemitowana 11 listopada, następne będą emitowane w każdą niedziele poczynając od 8 grudnia w TVP 1. Odcinki będą liczyć ok. 45 minut.

Reżyseria i obsada

Reżyseria:
Jarosław Marszewski
Obsada:
Grzegorz Otrębski – Józef Piłsudski
Ewa Wencel – Stefania Lipmanówna
Sebastian Cybulski – Bronisław Piłsudski
Marek Kalita – Józef Wincenty Piłsudski
Philipp Mogilnitskiy – Dżamil
Jan Englert – Car Aleksander II
Urszula Grabowska – Maria Piłsudska
Tomasz Leszczyński – Michał Kanczer

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz