Młody Piłsudski. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 6-10 historycznego serialu TVP


Młody Piłsudski to serial, który opowiada o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski i jego najbliżsi przyjaciele. Serial emitowany jest w każdą niedzielę w TVP1 o godzinie 20:15.

Młody Piłsudski / fot. TVP

Młody Piłsudski odcinek 6
(niedziela 5 stycznia, godz. 20:15 TVP1)

Pułkownik Kreutzberg, szef wileńskiej żandarmerii, zyskuje potężnego protektora w osobie generała-gubernatora warszawskiego księcia Imeretyńskiego. Podsuwa namiestnikowi cara pomysł zastosowania wobec Polaków pozornych ustępstw. Nowa polityka zaborcy wzbudza pozytywne reakcje elit kraju. Część społeczeństwa z radością oczekuje w Warszawie cara Mikołaja II. Ziuk jest przeciwny ugodowej postawie rodaków. Jego artykuły w piśmie „Robotnik” odnoszą jednak niewielki skutek. Piłsudski wyrusza na spotkanie z polskimi autorytetami, m.in. Sienkiewiczem i Prusem, by przekonać ich do zaniechania gestów przyjaźni wobec cara. Szukając poparcia, próbuje nawet zawrzeć sojusz ze swoim rywalem Romanem Dmowskim.

Młody Piłsudski odcinek 7
(niedziela, 12 stycznia, godz. 20:15 TVP1)

Praca w konspiracji pochłania bez reszty Józefa, powodując pogorszenie się jego relacji z najbliższymi. Maria dochodzi do wniosku, że ich romans nie przerodzi się w nic głębszego. Wojciechowski tymczasem przestaje sobie radzić z utrzymaniem nielegalnej drukarni. Snuje plany wyjazdu z narzeczoną do Londynu i założenia tam rodziny. Szpiedzy wysłani przez Kreutzberga dowiadują się o istnieniu podziemnego wydawnictwa. Piłsudski zostaje postawiony przed zadaniem ocalenia wileńskiej drukarni oraz odzyskania względów ukochanej Marii.

Młody Piłsudski odcinek 8
(niedziela, 20 stycznia, godz. 20:15 TVP1)

Młody Piłsudski odcinek 9
(niedziela, 27 stycznia, godz. 20:15 TVP1)

Młody Piłsudski odcinek 10
(niedziela, lutego, godz. 20:15 TVP1)

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Młody Piłsudski

Serial opowiada o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski i jego najbliżsi przyjaciele – późniejsi premierzy i prezydenci. Akcja toczy się w Wilnie, Petersburgu, Łodzi, Warszawie i Krakowie.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz