Noc Muzeów w Trójmieście 2020. Zobacz tegoroczny program


Tegoroczna Noc Muzeów w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia i Sopot) 2020 odbędzie się w nocy z 16 na 17 maja 2020 r. W jej ramach będzie można bezpłatnie zwiedzać trójmiejskie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które przygotowały atrakcyjny program dla wszystkich uczestników.

Długie Pobrzeże w Gdańsku, widok ogólny / fot. Henryk Bielamowicz, CC-BY-SA 4.0

Podstawowe informacje

➤ do wydarzenia możesz dołączyć także na Facebooku;
➤ informacje dotyczące innych Nocy Muzeów znajdziesz tutaj;
➤ wejście do muzeów jest darmowe lub pobierana jest symboliczna opłata (np. 1 zł);
➤ na niektóre wydarzenia wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Specjalne wydarzenia

Formuła Nocy Muzeów od lat pozostaje niezmienna, uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne instytucje i placówki kulturalne, które często przygotowują specjalne wydarzenia na ten wyjątkowy dzień w roku. W wielu miastach udostępniane są miejsca, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających. Organizatorami Nocy Muzeów są władze samorządowe, które koordynują przedsięwzięcie w ramach swoich kompetencji.

Historia Nocy Muzeów

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne europejskie miasta zaczęły również organizować podobne przedsięwzięcia kulturalne. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Następnego roku Noc Muzeów została zorganizowana także w Krakowie i w Warszawie. Obecnie Noc Muzeów jest corocznie organizowana przez kilkadziesiąt polskich miast.

Komunikacja miejska podczas Nocy Muzeów w Trójmieście 2020:

Informację uzupełnimy po podaniu szczegółów przez organizatora Nocy Muzeów w Trójmieście 2020.

Program Nocy Muzeów w Trójmieście 2020:

Informację uzupełnimy po podaniu szczegółów przez organizatora Nocy Muzeów w Trójmieście 2020.

UWAGA

Ze względu na epidemię koronawirusa Noc Muzeów 2020 zaplanowana na maj nie odbędzie się. O ewentualnej zmianie terminu na późniejszy poinformujemy. Natomiast przyszłoroczna Noc Muzeów 2021 prawdopodobnie odbędzie się 15 maja 2021 r.

Noc Muzeów 2020 online

Jednakże w miejsce tradycyjnych spotkań ze sztuką muzea przygotowały specjalny program zwiedzania i uczestnictwa w wydarzeniach online. Program dostępny jest tutaj.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz