Zamek w Stobnicy zapiera dech w piersiach. Nowe zdjęcia inwestycji z Puszczy Noteckiej


W Puszczy Noteckiej trwa budowa ogromnego zamku, który z racji swojej skali wywołuje ogromne zainteresowanie. Dotąd znane były wyłącznie zdjęcia obiektu wykonane za pomocą dronów. Teraz dzięki Urbex Team Poznań i Heksa Urbex pojawiły się nowe zdjęcia ukazujące postęp prac, także tych wewnątrz obiektu.

Zamek w Stobnicy

Zdjęcie przedstawiające inwestycję / fot. geoportal.gov.pl

Inwestycja zlokalizowana jest w pobliżu Stobnicy, na znajdującym się tam jeziorem. Pasjonatom eksploracji udało się dostać na teren budowy powstającego zamku i wykonać zdjęcia przedstawiające postępy prac.

Te zapierają dech w piersiach. Największe wrażenie robi sala budowa z wysokimi filarami obłożonymi piaskowcem. Natomiast najwyższa z zamkowych wież, która liczyć ok. 90 metrów zapewnia przepiękny widok na panoramę Puszczy Noteckiej.

Jeśli chodzi o postępy budowy, to zmierzają one do tzw. stanu surowego zamkniętego. Powstały już cztery najwyższe wieże. Rozmach zamku jest tak duży, że śmiało można powiedzieć, że od czasów średniowiecznych w Polsce nie było podobnej inwestycji.

Z budową związane były także protesty ekologów, prace kontrolowały także instytucje państwowe.

Zdjęcia wnętrz zamku

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. Maroker pisze:

    Mnie się podoba, chętnie pojechałbym tam na weekend

  2. hex pisze:

    Robi większe wrażenia niż Malbork nie mówiąc o mniejszych zamkach

  3. ana pisze:

    piękny zamek,wrażenie niesamowite i żeby pozostał w rękach polskich

Zostaw własny komentarz