Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 341-350 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona królów / fot. TVP

Korona Królów odcinek 341
(czwartek, 27 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Zbigniew jedzie z siostrami do Brzezia. Chce szybko wydać Śmichnę za chorego sąsiada. Witold wie, jak wprowadzić na wileński zamek swoich ludzi. Postanawia wymyślić fikcyjny ślub swojej siostry. Ragana ucieka od Hanula, ale wcześniej zdradza mu, że kręcące się koło Jagiełły kobiety są niebezpieczne. Król kłóci się ze Skirgiełłą o Raganę. Ostatecznie jednak między braćmi dochodzi do pojednania. Czambor porywa Elżbietę Pilecką.

Korona Królów odcinek 342
(marca, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 343
(marca, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 344
(4 marca, godz. 18:30 TVP1)

Pod nieobecność króla rządy sprawuje Jadwiga. Jej urzędnicy znajdują zapis unieważniający małżeństwo Elżbiety Pileckiej. Gniewosz przychodzi do domu Opolczyka, domagając się zapłaty za swoje usługi. Zamiast tego doświadcza upokorzenia. Witold uznaje zwierzchność Skirgiełły. W obecności Czupurny obiecuje, że się zemści na Jagielle i Skirgielle. Władysław żegna się z Raganą i prosi, by w jego imieniu czuwała nad Litwą. Poseł Czambora dociera na Wawel. Dowiaduje się, że nie dostanie posagu.

Korona Królów odcinek 345
(5 marca, godz. 18:30 TVP1)

Skirgiełło i Wigunt uwalniają więźniów litewskich i trafiają na Czupurnę. Wobec wygórowanych żądań krzyżackich, Skirgiełło zrywa rozmowy. Krzyżacy decydują się wysłać do papieża wiadomość, że Polacy i Litwini dążą do wojny. Jagiełło ma plan uwolnienia Elżbiety: za posłem Czamborą i Jadwigą Pilecką wysyła swojego człowieka, Jana z Jicina. Jadwiga chce, by Zawisza z Oleśnicy go śledził. Zazdrosny o Margit Visconti wyzywa Sirputisa na pojedynek. Zostaje zabity.

Korona Królów odcinek 346
(9 marca, godz. 18:30 TVP1)

Upokorzony przez Annę Czupurna zdradza Klemensowi z Moskorzewa plan Witolda. Wkrótce książę zaczyna realizować swój pomysł, jednak Klemens z braćmi Jagiełły udaremniają atak na Wilno. Do Jadwigi przychodzi list, w którym wielki mistrz Zollner zapewnia o przyjaźni. Gniewosz atakuje Reginę i upomina się o złoto. Pod wpływem silnego strachu kobieta dostaje zawału serca. Dymitr z Goraja poznaje Beatę z Bożego Daru i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia.

Korona Królów odcinek 347
(11 marca, godz. 18:30 TVP1)

Wigunt przynosi na Wawel złe wiadomości. W zamian za pomoc Witold proponuje Zollnerowi Troki, ale wielki mistrz nie przyjmuje oferty. Wallenrod żąda od litewskiego księcia zakładniczek: żony, córki i siostry. Jagiełło i Jadwiga proszą Jana o pomoc przy nowym kościele na Kleparzu. Królowa razem ze Śmichną przekonują Mścichnę, by nie bała się ślubu, który ma rychło nadejść. Podżegany przez Annę Czupurna zadaje Raganie cios sztyletem.

Korona Królów odcinek 348
(16 marca, godz. 18:30 TVP1)

Trwają przygotowania do ślubu Wigunta z księżniczką opolską. Dymitr z Goraja odkrywa, że Opolczyk zamierza wypłacić tylko część obiecanego posagu. W karczmie odbywa się wesele Jana z Kleparza i Mścichny. Umierająca Ragana wieszczy o przeciętej na pół Litwie, która broczy krwią. Krzyżacy wbrew wcześniejszym ustaleniom oprócz hołdu i Grodna chcą zapłaty za związane z wojną koszty. Witold przystaje na te warunki, ale konflikt wisi w powietrzu.

Korona Królów odcinek 349
(17 marca godz. 18:30 TVP1)

Rok 1390. Jagiełło rusza na wojnę. Jadwiga w księgach szuka odpowiedzi na pytanie o słuszność tego konfliktu. Witold morduje braci Sirputisa, chcąc przestrzec Litwinów, którzy zbratali się z Polakami. Engelhard zdobywa Grodno. Jan z Kleparza wzbogaca się dzięki Nikodemowi. Mścichna doradza mu, by zakupił giermka. Dymitr oświadcza się Beacie. Eufemia zaś romansuje z Janem z Tęczyna.

Korona Królów odcinek 350
(18 marca, godz. 18:30 TVP1)

Sirputis szykuje zemstę za śmierć swoich braci. Wkrótce razem z Janem z Kleparza ratuje Zbigniewa. Jeniec krzyżacki potwierdza, że Witold poniósł klęskę i się wycofuje. Zollner planuje krucjatę. Gniewosz oferuje Dymitrowi z Goraja swoje usługi jako szpieg. Oleńka rodzi syna. Jadwiga smuci się z powodu braku potomka i wsłuchuje się w rady Eufemii.

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz