Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 351-360 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona królów / fot. TVP

Korona Królów odcinek 351
(czwartek, 19 marca, godz. 18:30 TVP1)

Jagiełło przewiduje, że legat papieski, który ma przybyć do Wilna, nie będzie po ich stronie. Korygiełło skutecznie przekonuje Jana Manco, że Litwa jest chrześcijańska. Wilhelm pisze do Jadwigi, a królowa w odpowiedzi wysyła list do papieża, w którym wstawia się za mężem. Urok rzucony przez Eufemię chwilowo przestaje działać na królową. Ragana wciąż jest w ciężkim stanie. Skirgiełło stara się ją za wszelką cenę zachować przy życiu.

Korona Królów odcinek 352
(poniedziałek, 23 marca, godz. 18:30 TVP1)

Ciąg dalszy barwnej opowieści o polskich monarchach. Trzecia seria skupia się na dziejach dynastii Andegawenów i Jagiellonów. 2. połowa XIV wieku. Po śmierci Kazimierza Wielkiego królem Polski zostaje Ludwik Węgierski. Monarcha mianuje regentką swoją matkę Elżbietę. Tymczasem na Litwie młody Jogaiła wyrasta na mężnego wojownika. Po śmierci ojca, Olgierda Giedyminowicza, zostaje wielkim księciem.

Korona Królów odcinek 353
(wtorek, 24 marca, godz. 18:30 TVP1)

Skirgiełło jest przeciwny temu, by Korygiełło bronił Krzywego Grodu. Pod wpływem Sirputisa jednak postanawia dać bratu szansę. Rozpoczyna się atak, a grodzisko ogarniają płomienie. Korygiełło oddaje życie w jego obronie. Jadwiga na Wawelu modli się za walczącą Litwę. Jagiełło przeżywa dramat, ponieważ jako król Polski nie może jawnie uczestniczyć w konflikcie.

Korona Królów odcinek 354
(środa, 25 marca, godz. 18:30 TVP1)

Sirputis udaje się do obozu wroga, by odzyskać głowę Korygiełły. Jean Le Maingre oddaje mu trofeum. Jan z Kleparza dzielnie broni grodu, w czym pomagają mu dzieci litewskie. Gdy wielki mistrz Zollner umiera, ostrzał zostaje wstrzymany. Jadwiga poznaje Mateusza z Krakowa. Postanawia jak najszybciej stworzyć uniwersytet.

Korona Królów odcinek 355
(czwartek, 26 marca, godz. 18:30 TVP1)

Jesień 1390. Skirgiełło pochował brata. Francuzi zaczynają mieć wątpliwości co do krucjaty. Jadwiga dowiaduje się, że Jagiełło rozpoczął prace nad uniwersytetem. Czambor, zdeterminowany, by odzyskać Elżbietę, szuka wsparcia u Opolczyka. Jadwiga i Elżbieta Pileckie, uratowane przez Jana z Jiczina, przyjeżdżają na Wawel.

Korona Królów odcinek 356
(poniedziałek, 30 marca, godz. 18:30 TVP1)

Klemens z Moskorzewa przechodzi kryzys. Witold nie rezygnuje z walki o władzę. Każe Czupurnie upozorować porwanie, by wysłać córkę do Moskwy. Jagiełło przyjmuje na służbę Jana z Oleśnicy i od razu wysyła go na Litwę. Król i jego żona reaktywują studium generale. Jadwiga sprytnie naprowadza męża na pomysł wydania Elżbiety za Jana z Jiczina. Jagiełło dowiaduje się o śmierci Korygiełły.

Korona Królów odcinek 357
(marca, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 358
(marca, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 359
(marca godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 360
(marca, godz. 18:30 TVP1)

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz