Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 361-370 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona królów / fot. TVP

Korona Królów odcinek 361
(wtorek, 7 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Lato 1391. Jagiełło zleca Wiguntowi niezwykle ważne zadanie - powrót na Kujawy i przejrzenie zamiarów Opolczyka. Jadwiga domaga się, aby Radlica i Szczekna pracowali razem nad wznowieniem uczelni. Ten pierwszy jest zazdrosny o Jana i powierza Zawiszy z Oleśnicy obserwowanie królowej. Gniewosz z Dalewic, Grabarz i Hanka są w trakcie poszukiwań złota Habsburgów. Spytek zaczyna podejrzewać Jana z Tęczyna o nielojalność wobec władców. Sędziwój z Szubina informuje, że można rozpocząć wojnę.

Korona Królów odcinek 362
(środa, 8 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Lato 1391. Jagiełło podejmuje decyzję o rychłym wyruszeniu wojsk na Opolczyka. Prosi Spytka, by spróbował się przeprowadzić dochodzenie i ustalić, kto jest szpiegiem, który donosi Krzyżakom. Spytek dochodzi do wniosku, że ze sprawą może być powiązany Jan z Tęczyna. Zaczyna go śledzić i spostrzega, jak ten wysyła posłańca z listem do Wielunia. Okazuje się, że jest to wyznanie miłosne. Jadwiga wypędza z Wawelu Eufemię. Dominik prosi o rękę Hankę.

Korona Królów odcinek 363
(czwartek, 9 kwietnia, 24 marca, godz. 18:30 TVP1)

Wrzesień 1391 rok. Pierwsze tygodnie wojny przynoszą Jagielle przewagę nad wrogiem. Do Sirputisa dociera informacja o ciąży Margit. Jan z Tęczyna planuje ocalić Eufemię i zabrać ją z Wielunia. Hanka w ostatnim momencie rezygnuje z zaręczyn z Dominikiem. Na Wawel dociera Erzsebet. Składa skargę na Czambora, ponieważ ten wypytuje Melsztyńskich o zwrot żony. Jagiełło prosi Boga o syna.

Korona Królów odcinek 364
(piątek, 10 kwietnia, godz. 18:00 TVP1)

Po tym, jak Margit wybaczyła Sirputisowi, zaczynają się przygotowania do ich ślubu. Erzsebet próbuje zapobiec temu małżeństwu. Jagiełło chce przygotować romantyczną niespodziankę dla żony. W tym celu prosi Jana i Mścichnę o pomoc. Ucztę zakłóca pojawienie się Bohuna, który przywozi wiadomość o kolejnej zdradzie, wykrytej na Litwie. Jagiełło wyraża zgodę, aby Piotr Wysz został kanclerzem Jadwigi.

Korona Królów odcinek 365
(piątek, 10 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Na polecenie Jagiełły biskup Henryk jedzie z misją dyplomatyczną do Witolda. Eufemia wzrusza Jadwigę opowieścią o swoim młodszym bracie. Margit chce pomóc Sirputisowi. Prosi Helenę o wsparcie. Jadwiga dowiaduje się, że Hanka jest w posiadaniu złota Habsburgów.

Korona Królów odcinek 366
(kwietnia godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 367
(poniedziałek, 20 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Sirputis przywozi wieści o tym, że Margit urodziła córeczkę. Jadwiga dowiaduje się z horoskopu, że los będzie dla niej łaskawy w kwestii macierzyństwa. Jan z Kleparza wybiera spośród ubogich tych, którym król obmyje nogi podczas uroczystości Triduum Paschalnego. Witold skłania się do przyjęcia propozycji Jagiełły. Opolczyk przedstawia Zygmuntowi Luksemburskiemu swoją wizję rozbioru Polski. Maffiolus jest obrażony na królewską parę, która obstaje przy swoim kandydacie na biskupa krakowskiego.

Korona Królów odcinek 368
(wtorek, 21 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Wigunt odkrywa, że Opolczyk szykuje się na spotkanie z Krzyżakami, i wysyła posłańca, by doniósł o tym Jagielle. Sirputis ma złe wieści dla Skirgiełły. Jadwiga podstępem chce sprowadzić do Krakowa syna Heleny - Guncela. Grabarz bije się w obronie czci Hanki i zostaje aresztowany. Jego wybranka zwraca się o pomoc do Gniewosza z Dalewic.

Korona Królów odcinek 369
(środa, 22 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Maffiolus nie ustaje w wysiłkach, by przejąć biskupstwo. Jastrzębiec przywozi złe wieści z Rzymu - papież nie może odwołać Włocha. Przebrany za kupca Opolczyk przybywa do Malborka. Oferuje Wallenrodowi rozbiór Polski. Dobiesław podburza panów polskich przeciw Jagielle. Bardzo chory Wigunt ostatkiem sił dociera do Wilna z informacjami dla Skirgiełły.

Korona Królów odcinek 370
(czwartek, 23 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Wierzynek i Gniewosz chcą jak najszybciej sprzedać informację o rozbiorze Polski. Jan z Tęczyna i Spytek podejrzewają, że Dymitr jest szpiegiem. Witold szykuje się do ucieczki z zamku Ritterswerder. Skirgiełło przywozi wieści o śmierci Wigunta. Jadwiga pragnie wyruszyć w podróż, by ratować Polskę i Jagiełłę.

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz