Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 361-370 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona królów / fot. TVP

Korona Królów odcinek 361
(wtorek, 7 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Lato 1391. Jagiełło zleca Wiguntowi niezwykle ważne zadanie - powrót na Kujawy i przejrzenie zamiarów Opolczyka. Jadwiga domaga się, aby Radlica i Szczekna pracowali razem nad wznowieniem uczelni. Ten pierwszy jest zazdrosny o Jana i powierza Zawiszy z Oleśnicy obserwowanie królowej. Gniewosz z Dalewic, Grabarz i Hanka są w trakcie poszukiwań złota Habsburgów. Spytek zaczyna podejrzewać Jana z Tęczyna o nielojalność wobec władców. Sędziwój z Szubina informuje, że można rozpocząć wojnę.

Korona Królów odcinek 362
(środa, 8 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Lato 1391. Jagiełło podejmuje decyzję o rychłym wyruszeniu wojsk na Opolczyka. Prosi Spytka, by spróbował się przeprowadzić dochodzenie i ustalić, kto jest szpiegiem, który donosi Krzyżakom. Spytek dochodzi do wniosku, że ze sprawą może być powiązany Jan z Tęczyna. Zaczyna go śledzić i spostrzega, jak ten wysyła posłańca z listem do Wielunia. Okazuje się, że jest to wyznanie miłosne. Jadwiga wypędza z Wawelu Eufemię. Dominik prosi o rękę Hankę.

Korona Królów odcinek 363
(czwartek, 9 kwietnia, 24 marca, godz. 18:30 TVP1)

Wrzesień 1391 rok. Pierwsze tygodnie wojny przynoszą Jagielle przewagę nad wrogiem. Do Sirputisa dociera informacja o ciąży Margit. Jan z Tęczyna planuje ocalić Eufemię i zabrać ją z Wielunia. Hanka w ostatnim momencie rezygnuje z zaręczyn z Dominikiem. Na Wawel dociera Erzsebet. Składa skargę na Czambora, ponieważ ten wypytuje Melsztyńskich o zwrot żony. Jagiełło prosi Boga o syna.

Korona Królów odcinek 364
(piątek, 10 kwietnia, godz. 18:00 TVP1)

Po tym, jak Margit wybaczyła Sirputisowi, zaczynają się przygotowania do ich ślubu. Erzsebet próbuje zapobiec temu małżeństwu. Jagiełło chce przygotować romantyczną niespodziankę dla żony. W tym celu prosi Jana i Mścichnę o pomoc. Ucztę zakłóca pojawienie się Bohuna, który przywozi wiadomość o kolejnej zdradzie, wykrytej na Litwie. Jagiełło wyraża zgodę, aby Piotr Wysz został kanclerzem Jadwigi.

Korona Królów odcinek 365
(piątek, 10 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Na polecenie Jagiełły biskup Henryk jedzie z misją dyplomatyczną do Witolda. Eufemia wzrusza Jadwigę opowieścią o swoim młodszym bracie. Margit chce pomóc Sirputisowi. Prosi Helenę o wsparcie. Jadwiga dowiaduje się, że Hanka jest w posiadaniu złota Habsburgów.

Korona Królów odcinek 366
(kwietnia godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 367
(kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 368
(kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 369
(kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 370
(kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz