Słabe wyniki matury z historii. Średnia z egzaminu wyniosła tylko 33%


Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła wyniki tegorocznych matur. Z przedstawionych danych wynika, że matury nie zdało, aż 26% uczniów. Natomiast średni wynik uzyskany z historii wyniósł zaledwie 33%. Zdawało ją tylko 7% maturzystów.

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w czerwcu 2020 roku przystąpiło 259 272 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, tj liceów ogólnokształcących i techników.

Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2020 r., obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego w części pisemnej z: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Historia była przedmiotem fakultatywnym.

Spośród 259 272 maturzystów tylko 19 049 wybrało historię jako przedmiot dodatkowy, co stanowi 7,34% wszystkich zdających. Dla przykładu do egzaminu z geografii podeszło 68 697 uczniów. Średnia z egaminu wyniosła 33%, natomiast mediana 28%.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

 1. Piotr pisze:

  Wy za to nie zdali byście matury z polskiego, bo spośród wszystkich blogerów, tylko Wy piszecie „z pośród”

 2. Pablo pisze:

  Jako pasjonat historii, z żalem patrzę na te wyniki. Widać, że młode osoby przestają interesować się tą piękną dziedziną - to zły omen.

  • Borys pisze:

   To nie jest prawda, wcale tak nie jest. Zainteresowanie historią dalej jest, tak jak było. Zawsze były osoby, których to nie interesowało. A co do samej matury z historii to powiem tak-nie oddaje ona wiedzy historycznej, a ważne jest szczęście, czy akurat się trafi na to co się wie. Tak samo z egzaminatorem-są bardzo nieobiektywni. Pozdrawiam maturzysta 2021 (miałem z historii 100%)

Zostaw własny komentarz