10 lat World of Tanks. Grało w nią już ponad 4,5 miliona Polaków


Najpopularniejsza gra pancerna na świecie World of Tanks kończy 10 lat. Obecnie gra może się poszczycić 160 000 000 zarejestrowanymi graczami na całym świecie. Przez ten czas World of Tanks doczekało się ponad 100 aktualizacji, dzięki którym gracze mają dostęp do ponad 600 czołgów z 11 krajów świata. Wirtualni czołgiści rozegrali już ponad 5,8 bilonów bitew spędzając w grze 48 tysięcy lat. 

Polacy pokochali czołgi

Bazując na najświeższych danych mamy ponad 4 649 472 zarejestrowanych Polaków w World of Tanks na komputerach osobistych.Oznacza to, że 12% populacji naszego kraju miało styczność z tytułem. Warto podkreślić również, że obecna liczba zarejestrowanych graczy jest o prawie milion większa niż ta, podawana z okazji wprowadzenia polskich czołgów do gry w 2018.Polska jest kluczowym rynkiem dla firmy Wargaming w Europie.

„Dekadę temu stworzyliśmy coś wyjątkowego - grę komputerową, w której trzeba być mądrym aby zwyciężać” - mówi Wiktor Kisły, prezes Wargaming. Jego zdaniem „World of Tanks to coś więcej niż gra, to hobby dla naszych graczy, które zbliża ich do siebie poprzez pasję. Przez te wszystkie lata tworzymy i wspieramy branżę gier komputerowych. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tegorocznego gamescomu, zwłaszcza że mamy 10. rocznicę istnienia World of Tanks.”

Atrakcje na 10. rocznicę

Rocznica World of Tanks to również moc atrakcji dla graczy. Wcześniej, na przestrzeni bieżącego roku, odbywały się wydarzenia związane z kluczowymi momentami historii tytułu, a obecnie przypada kulminacja obchodów. Przejawia się to w licznych konkursach, misjach i wyzwaniach dla czołgistów, a obecnie każdy kto zaloguje się do gry otrzyma 7 unikatowych czołgów premium! (akcja trwa do 12 października) Na szczególną uwagę zasługuje polski TKS z n.k.m. 20 mm, a także zupełnie nowy, premierowy brytyjski czołg Valiant. Pozostałe maszyny to Type 97 Te-Ke, BT-7 art., T-45, T-29 oraz T-116. Każdy z tych czołgów ma załogę wyszkoloną w 100% oraz miejsce w garażu.

Aby dodatkowo uczcić dekadę bitew czołgów World of Tanks wydaje swój własny artbook. Jest on dostępny w przedsprzedaży pod adresem worldoftanks.eu/pl/news/general-news/pre-order-wot-artbook/. Fani znajdą w nim mnóstwo ciekawych faktów, przełomowych momentów i niepublikowanych grafik – jest to prawdziwa podróż przez dziesięciolecie World of Tanks.

Wargaming na Gamescom 2020

Wargaming będzie również obecny na tegorocznym gamescom 2020 (27.08 – 30.08.2020).  Jest na nim obecni co roku także i teraz nie mogło go zabraknąć. Wydarzenie odbywa się cyfrowo i dedykowanej stronie now.gamescom.global/partner/wg/ (strona powinna być aktywna podczas ceremonii otwarcia zaplanowanej na 20:00 czasu polskiego) będzie moc atrakcji (streamy, nagrody, konkursy, itp.) dla graczy World of Tanks PC i konsolach, World of Warships i World of Tanks Blitz, które miało swoją premierę wczoraj na Nintendo Switch. Warto podkreślić, że World of Tanks na PC zostało nominowane do nagrody „Best Ongoing Game” przez kapitułę gamescom 2020.

O World of Tanks

World of Tanks to najpopularniejsza, drużynowa, wieloosobowa sieciowa gra akcji poświęcona w pełni bitwom czołgów XX-wieku. Rzuć się w wir spektakularnych bitew pancernych z okresu II Wojny Światowej wraz z innymi stalowymi kowbojami z całego globu. Twój arsenał to ponad 600 czołgów 11 nacji (USA, Niemiec, ZSRR, Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii, Chin, Szwecji, Czechosłowacji, Włoch i Polski), odtworzonych z dbałością o szczegóły i zgodność historyczną.

O Wargaming

Wargaming to prywatna firma z siedzibą na Cyprze, wielokrotnie nagradzana rozlicznymi nagrodami na całym świecie, zajmuje się produkcją gier komputerowych. Założona w 1998 roku jest obecnie jednym z liderów branży zatrudniając ponad 4500 pracowników w biurach na całym świecie. Już ponad 200 000 000 graczy spróbowało naszych gier na wszystkich, najważniejszych platformach sprzętowych. Wiodącym tytułem jest pancerny hit World of Tanks.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Gram 7 lat pisze:

    Przed łatka 1.0 gra jeszcze była ok .Teraz to czysta patologia z góry ustawiająca czy trafisz czy odbijesz oraz czy twoja drużyna wygra .Czy jesteś graczem premium czy nie nie ma to żadnej różnicy. Obecnie produkcja maksymalnie nastawiona na wyciskanie z graczy pieniędzy balans czołgów jak i mm tragiczny a RNG z góry ustawia kto ma wygrać. Czas bitew od 2 min do 5 . Kiedyś 15min nie wystarczało. WG pozwoliło na używanie przez graczy modów nawet tych zakazanych w połączeniu ze złotą amunicją uczciwy gracz nie ma tu czego szukać . Wiem co mówię ponieważ jestem graczem premium posiadam ponad rok konta premiowanego 123000 tysiące złota i ponad 60 pojazdów premium a i tak cieszę się gdy na 20 bitew wygram 5 . Zaznaczę ze nigdy nie grałem na modach oraz złotej amunicji bo jak kazdy zwykły gracz wolę zarabiać po bitwie a nie tracić. Ogólnie ekonomia gry jest w opłakanym stanie opłacalne jest grać do maksymalnie 7 tieru potem cena pocisków jak i naprawa pojazdu sprawia że możemy w bilansie wyjść na ostry minus z kredytami. Szczerze odradzam rozpoczynać przygodę z Wot . Gdyby mieli nawet w tej chwili zamknąć grę tylko bym się uśmiechnął ponieważ obecnie Wot jest wypłaszczony nastawiony na marketing i pusty jak wydmuszka .

Zostaw własny komentarz