W Warszawie powstanie Muzeum Lecha Kaczyńskiego. Ruszyły pierwsze prace


Jarosław Kaczyński zapowiedział powstanie Muzeum Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Prace nad budową muzeum rozpoczął już Instytut Lecha Kaczyńskiego.

Lech Kaczyński / fot. prezydent.pl

Dzisiaj Jarosław Kaczyński brał udział w otwarciu w Warszawie wystawy o Lechu Kaczyńskim. Ekspozycja „Lech Kaczyński. Człowiek Solidarności” została otwarta na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas przemówienia Jarosław Kaczyński wspominając działalność brata powiedział, że „Trzeba by zrobić całe muzeum, żeby to opisać. Skądinąd pracujemy, Instytut Lecha Kaczyńskiego pracuje, aby takie muzeum powstało”.

Jednak nie padły żadne szczegóły dotyczące przyszłej inwestycji poza informacją, że trwają prace nad budową muzeum.

Budowę muzeum Jarosław Kaczyński zapowiadał już w 2018 r. podczas odsłonięcia pomnika brata. Mówił wówczas o Lechu Kaczyńskim, że „Powinien mieć pomniki, powinien mieć muzeum, bo dobrze przysłużył się Polsce.”

Lech Kaczyńskim był z wykształcenia prawnikiem. W okresie PRL działał w opozycji demokratycznej. W latach 1992-1995 sprawował funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli. W rządzie Jerzego Buzka był ministrem sprawiedliwości. W 2001 r. był współzałożycielem i pierwszym prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Następnie w latach 2002-2005 r. pełnił funkcję prezydentem Warszawy. W 2005 r. został prezydentem RP. Zginął w 2010 r. katastrofie rządowego samolotu Tu-154.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Tadeusz pisze:

    Tak . Najlepiej jak otworzą te muzeum w willi ‚którą władze PRL-u odebrały rodzinie płk. Lisa-Kuli i dały rodzinie państwa Kaczyńskich

  2. Zbyszek pisze:

    Może jeszcze kanonizacja, będzie można jakieś sanktuarium wybudować.

Zostaw własny komentarz