Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 381-390 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona królów / fot. TVP

Korona Królów odcinek 381
(piątek, 24 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 382
(poniedziałek, 27 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 383
(wtorek, 28 kwietnia, 24 marca, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 384
(czwartek, 10 września, godz. 18:30 TVP1)

Bohun spełnia wolę Jagiełły i uprowadza Raganę. Eufemia rozmawia ze Spytkiem i próbuje go przekonać, by spotkał się z Bernardem, bratankiem Opolczyka. Wierzy, że może to przyczynić się do zakończenia wojny. Witold składa Sirputisowi propozycję nie do odrzucenia i namawia go, by pozostał na Litwie. Dobiesław zdradza Jadwidze, że wkrótce umrze.

Korona Królów odcinek 385
(poniedziałek, 14 września, godz. 18:30 TVP1)

Wojsko królewskie, razem ze Spytkiem, oblega Opole. Wincenty z Granowa przekazuje wieści o kapitulacji Opolczyka. Rpiszka zajmuje stanowisko ochmistrza królowej. Jadwiga stara się otaczać wianuszkiem intelektualistów. Dobiesław proponuje Felicji małżeństwo. W drodze do katedry zostaje jednak pobity i wkrótce umiera.

Korona Królów odcinek 386
(wtorek, 15 września, godz. 18:30 TVP1)

Bohun i Helena planują ślub. Niemierza spotyka się w Krakowie z Kozakiem i przekazuje mu informacje na temat planów Witolda. Wkrótce, ratując małego Guncela przed niebezpieczeństwem, zostaje rozpoznany przez Kata. Opolczyk ucieka z Bolesławca. Jagiełło zdaje sobie sprawę, że zakończenie wojny z nim nie oznacza spokoju.

Korona Królów odcinek 387
(środa, 16 września, godz. 18:30 TVP1)

Na uniwersytecie w Krakowie ma zostać utworzony Wydział Teologiczny. Jagielle podoba się pomysł Jadwigi, by powołać w Pradze kolegium dla Litwinów. Pietrek przywozi na dwór wieści o tym, że Jan z Kleparza został wzięty w niewolę pod Nikopolis. Tymczasem Krzyżacy odmawiają zwrotu ziemi dobrzyńskiej. Królowa wygłasza mowę, w której ostrzega ich przed srogą wojną.

Korona Królów odcinek 388
(czwartek, 17 września, godz. 18:30 TVP1)

Do Krakowa przybywają Zygmunt Luksemburski i Opolczyk. Tymczasem Mścichna przymierza się do wprowadzenia Ragany na Wawel. Kobieta próbuje także zwrócić na siebie uwagę Zygmunta Luksemburskiego. Dzięki niemu chce zdobyć informacje o Janie z Kleparza. Bohun powstrzymuje ją przed dokonaniem zemsty.

Korona Królów odcinek 389
(poniedziałek, 21 września, godz. 18:30 TVP1)

1398 rok. Jadwiga chce zobaczyć psałterz i pokazuje nadwornym uczonym, co zrobić, by sztuka nie kłóciła się z codziennością. Jagiełło wszędzie widzi niebezpieczeństwo. Nie ufa nikomu, kto kontaktuje się z Witoldem. Ościk obiecuje swojemu ojcu zemstę. Czupurna sądzi, że Ościk knuje z Polakami.

Korona Królów odcinek 390
(wtorek, 22 września, godz. 18:30 TVP1)

Sirputis dąży do pojednania z synem. Jagiełło nie zgadza się, by stara Tatarka wróciła na teren Białej Ordy. Kobieta umiera w Krakowie, wcześniej przeklinając króla. Szczekna układa dla królowej horoskop. Helena prosi Hankę, by ta wyprawiła jej wesele. Grabarz nie ma śmiałości, by się oświadczyć.

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz