Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 391-400 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona królów / fot. TVP

Korona Królów odcinek 391
(środa, 23 września, godz. 18:30 TVP1)

Engelhard przygotowuje sprytny plan przeciwko Witoldowi. Panom polskim nie podoba się polityka króla wobec Kiejstutowicza. Boją się, że Litwa uzyska samodzielność i chcą sami zająć się sytuacją. Jagiełło jednak, popierany przez żonę, nie zamierza ulegać presji. Grabarz doprowadza do bójki z Karimem. Jadwiga sądzi, że spodziewa się dziecka. Prosi Śmichnę, by zachowała to w sekrecie.

Korona Królów odcinek 392
(czwartek, 24 września, godz. 18:30 TVP1)

Jadwiga postanawia opuścić naradę dotyczącą Litwy, by powiedzieć mężowi o dziecku. Hanka próbuje dostać się na Wawel i powiadomić króla o klątwie Tatarki. Dominik udaremnia jej zamiary. Witold okazuje swoją władzę Tochtamyszowi, ale zarzeka się, że nie wyjawił Polakom wspólnego planu. Między Sirputisem i Ościkiem dochodzi do wzruszającego pojednania. Do polskich posłów napływają ciekawe wieści.

Korona Królów odcinek 393
(poniedziałek, 28 września, 24 marca, godz. 18:30 TVP1)

Z Pragi na Wawel przybywa teolog Henryk Bitterfeld. Daje Jadwidze w prezencie swój traktat o życiu kontemplacyjnym. Gniewosz podburza otoczenie przeciwko Witoldowi. Kiejstutowicz zamierza wykorzystać szlachetność Spytka do swoich celów. Tymczasem Jagiełło, aby załagodzić konflikt z bratem, ofiarowuje mu wschodnie Podole. Wysyła Jana z Kleparza, żeby powstrzymał Spytka przed udziałem w wojnie.

Korona Królów odcinek 394
(wtorek, 29 września, godz. 18:30 TVP1)

Jadwiga Pilecka przybywa na Wawel z prośbą o ratunek dla Spytka. Witold chwilowo triumfuje, ale wszystko burzy przyjazd Krzyżaków. Spytek namawia Kiejstutowicza do organizacji turnieju. Jagiełło sądzi, że wyprawa brata nie może się skończyć dobrze. Jan z Kleparza zostaje napadnięty.

Korona Królów odcinek 395
(środa, 30 września, godz. 18:30 TVP1)

W Krakowie trwają przygotowania do święta. Jagiełło wspomina noce Kupały na Litwie. Jan z Kleparza dociera do obozu Witolda, gdzie zostaje wzięty za szpiega. Jadwiga spotyka na Skałce Karima i zaprasza go do wspólnej modlitwy. W czasie burzy orszak królowej zatrzymuje się w karczmie. Jadwiga pomaga chorej Hance. Zostawia przy niej swojego medyka, a sama wraca na Wawel. Wkrótce zaczyna rodzić.

Korona Królów odcinek 396
(czwartek, 1 października, godz. 18:30 TVP1)

Spytek chce przekonać swoich żołnierzy, by się nie wycofywali. Jan z Kleparza usiłuje nakłonić rycerza do powrotu. Mały Guncel nie jest zadowolony z tego, że Bohun zajął miejsce jego ojca. Szczekna zdradza Bitterfeldowi, że horoskop Elżbiety Bonifacji jest bardzo zły. Jadwiga doznaje komplikacji poporodowych.

Korona Królów odcinek 397
(poniedziałek 5 października, godz. 18:30 TVP1)

Czerwiec 1399 roku. Jadwiga czuje się coraz gorzej. Przy jej łożu odbywa się pośpieszny chrzest Elżbiety Bonifacji. Królowa postanawia przekazać Skarbimierczykowi swoje klejnoty na sfinansowanie uniwersytetu. W tym czasie możni zastanawiają się, czy poinformować Jagiełłę o złym stanie żony. Dymitr z Goraja zastanawia się nad dymisją. Jan z Kleparza przypadkiem dowiaduje się, że namówiony przez Engelharda Markward sabotuje.

Korona Królów odcinek 398
(wtorek, 6 października, godz. 18:30 TVP1)

Grabarz myśli tylko o tym, by zrobić na Hance dobre wrażenie. Stan zdrowia Jadwigi się poprawia. Królowa nie zdaje sobie sprawy, co grozi jej córeczce. Kiedy Elżbieta Bonifacja umiera, cały Wawel pogrąża się w żałobie. Wszyscy spodziewają się gniewu króla. Jagiełło poleca wykonanie fresków w kościele w Wiślicy. Kolejne sprawy opóźniają jego powrót do Krakowa.

Korona Królów odcinek 399
(środa, 7 października, godz. 18:30 TVP1)

Eufemia podsuwa królowej pomysł nawiązania kontaktu z Wilhelmem. Do Jagiełły docierają informacje, że życie Jadwigi i ich córki jest zagrożone. Po powrocie na Wawel król przekonuje się, że dziewczynka umarła. Czuje się winny, że nie było go razem z żoną. Wkrótce królowa umiera, a Kraków szykuje się na jej pożegnanie. Tochtamysz przekonuje, że pokonanie wojsk Timura będzie bardzo łatwe. Spytek nie ufa Ościkowi i ma przeczucie, że powinien wycofać swoje wojska. Grabarz prosi Hankę o rękę.

Korona Królów odcinek 400
(czwartek, 8 października, godz. 18:30 TVP1)

Jagiełło wylewa Bogu swoje żale i przeżywa żałobę w Krakowie. Kupuje dom Pęcherza, przyszłe Collegium Maius. Ragana zjawia się przy rodzącej Margit. Witold jest pewien, że Władysław ma potomka, postanawia go przyćmić swoim spektakularnym zwycięstwem. Książę litewski nakazuje wojsku wymarsz nad Worsklę. Tymczasem Anna Witoldowa skazuje Raganę na spalenie na stosie.

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz