Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 391-400 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona królów / fot. TVP

Korona Królów odcinek 391
(środa, 23 września, godz. 18:30 TVP1)

Engelhard przygotowuje sprytny plan przeciwko Witoldowi. Panom polskim nie podoba się polityka króla wobec Kiejstutowicza. Boją się, że Litwa uzyska samodzielność i chcą sami zająć się sytuacją. Jagiełło jednak, popierany przez żonę, nie zamierza ulegać presji. Grabarz doprowadza do bójki z Karimem. Jadwiga sądzi, że spodziewa się dziecka. Prosi Śmichnę, by zachowała to w sekrecie.

Korona Królów odcinek 392
(czwartek, 24 września, godz. 18:30 TVP1)

Jadwiga postanawia opuścić naradę dotyczącą Litwy, by powiedzieć mężowi o dziecku. Hanka próbuje dostać się na Wawel i powiadomić króla o klątwie Tatarki. Dominik udaremnia jej zamiary. Witold okazuje swoją władzę Tochtamyszowi, ale zarzeka się, że nie wyjawił Polakom wspólnego planu. Między Sirputisem i Ościkiem dochodzi do wzruszającego pojednania. Do polskich posłów napływają ciekawe wieści.

Korona Królów odcinek 393
(poniedziałek, 28 września, 24 marca, godz. 18:30 TVP1)

Z Pragi na Wawel przybywa teolog Henryk Bitterfeld. Daje Jadwidze w prezencie swój traktat o życiu kontemplacyjnym. Gniewosz podburza otoczenie przeciwko Witoldowi. Kiejstutowicz zamierza wykorzystać szlachetność Spytka do swoich celów. Tymczasem Jagiełło, aby załagodzić konflikt z bratem, ofiarowuje mu wschodnie Podole. Wysyła Jana z Kleparza, żeby powstrzymał Spytka przed udziałem w wojnie.

Korona Królów odcinek 394
(wtorek, 29 września, godz. 18:30 TVP1)

Jadwiga Pilecka przybywa na Wawel z prośbą o ratunek dla Spytka. Witold chwilowo triumfuje, ale wszystko burzy przyjazd Krzyżaków. Spytek namawia Kiejstutowicza do organizacji turnieju. Jagiełło sądzi, że wyprawa brata nie może się skończyć dobrze. Jan z Kleparza zostaje napadnięty.

Korona Królów odcinek 395
(środa, 30 września, godz. 18:30 TVP1)

W Krakowie trwają przygotowania do święta. Jagiełło wspomina noce Kupały na Litwie. Jan z Kleparza dociera do obozu Witolda, gdzie zostaje wzięty za szpiega. Jadwiga spotyka na Skałce Karima i zaprasza go do wspólnej modlitwy. W czasie burzy orszak królowej zatrzymuje się w karczmie. Jadwiga pomaga chorej Hance. Zostawia przy niej swojego medyka, a sama wraca na Wawel. Wkrótce zaczyna rodzić.

Korona Królów odcinek 396
(czwartek, 1 października, godz. 18:30 TVP1)

Spytek chce przekonać swoich żołnierzy, by się nie wycofywali. Jan z Kleparza usiłuje nakłonić rycerza do powrotu. Mały Guncel nie jest zadowolony z tego, że Bohun zajął miejsce jego ojca. Szczekna zdradza Bitterfeldowi, że horoskop Elżbiety Bonifacji jest bardzo zły. Jadwiga doznaje komplikacji poporodowych.

Korona Królów odcinek 397
(poniedziałek 5 października, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 398
(wtorek, 6 października, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 399
(środa, 7 października, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 400
(czwartek, 8 października, godz. 18:30 TVP1)

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz