Ludzie i Bogowie. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 6-10 historycznego serialu TVP


Serial „Ludzie i bogowie„ przedstawia wydarzenia związane z oddziałem o kryptonimie ”Pazur”, działającego w czasie II wojny światowej w Warszawie, w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej. Serial emitowany jest w każdą niedzielę w TVP1 o godzinie 20:15.

Ludzie i Bogowie / fot. Olaf Tryzna/Marcin Kustra / TVP

Ludzie i Bogowie odcinek 6

Ludzie i Bogowie odcinek 7

Ludzie i Bogowie odcinek 8

Ludzie i Bogowie odcinek 9

(niedziela 8 listopada, godz. 20:15 TVP1)

Dalszy ciąg operacji Klosz. Puma zastępuje Kuzyna jako dowódca, jego zastępcą zostaje Wejner. Grupie Pazur pomaga Rymkiewicz, ale jest w kontakcie z polskim podziemiem. Dzięki niemu zostaje zlikwidowany Czarny. Wejner planuje ucieczkę z miasta. Wcześniej jednak musi dostarczyć Pumie pieniądze i materiały. Chce wykorzystać do tego Rymkiewicza. Mężczyźni spotykają się w mieszkaniu Bykowskiego, gdzie pojawiają się także Onyks i Dager. Puma przyznaje się Józefowi, że poszedł na współpracę z Niemcami. Jako wyraz dobrej woli przekazuje mu przejęty mikrofilm. Onyks i Bronka odbierają Józia ze szpitala. Zamierzają zabrać go do Otwocka. Leszek planuje jeszcze przed wyjazdem przedstawić chłopcu i jego mamie swoją rodzinę. U Marii Zaręby pojawia się Zosia, dawna narzeczona syna. Kurka nadal myśli, że Klosz jest kontrolowany przez Londyn. Jej działania dużo kosztują podziemie. Zimny przebywa w mieszkaniu Kazimierza, gdzie dochodzi do siebie. Jest tam również Róża. Jadwiga dowiaduje się od Dagera, że Marczewski żyje. Odwiedza go, ponieważ podejrzewa, że jest w ciąży.

Ludzie i Bogowie odcinek 10

(niedziela 15 listopada, godz. 20:15 TVP1)

Bronka i Onyks planują dwutygodniowy urlop w Otwocku. W związku z wyjazdem pary Tadeusz przejmuje dowództwo nad oddziałem Pazur. W tym czasie Jadwiga odwiedza ginekologa i potwierdzają się jej obawy o ciąży. Zamierza usunąć dziecko. Informacja o tym dociera do Dagera, który w ostatniej chwili powstrzymuje lekarza przed zabiegiem. Podejmują z Jadwigą decyzję o szybkim ślubie. Onyks przedstawia matce swoją nową narzeczoną Bronkę i jej synka Józia. Maria jest zszokowana zaistniałą sytuacją, natomiast Zosia nie ma żalu do byłego partnera. Tuż przed wyjazdem do Otwocka Onyks udaje się na ostatnią misję. Wraz z oddziałem ma odnaleźć broń ukrytą przez Gozdawę w 1939 roku. Akcja kończy się niepowodzeniem, a Zaręba trafia na posterunek.

Kolejne streszczenia odcinków dostępne są tutaj.

Ludzie i Bogowie

Serial przedstawia wydarzenia związane z oddziałem o kryptonimie „Pazur„. Jego pierwowzorem był słynny oddział bojowy kontrwywiadu o kryptonimie ”Wapiennik”, który powstał w 1941 r., a jednym z jego głównych zadań była likwidacja osób skazanych wyrokami sądów podziemnych. Wydarzenia, o których mowa w serialu zainspirowane zostały prawdziwymi akcjami, o których głośno było w okupowanej Warszawie.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz