Builders of Egypt. Faraon wkracza w XXI wiek


Builders of Egypt to strategiczna gra ekonomiczna, która przenosi gracza w czasy starożytnego Egiptu. Gra rozpocznie się w okresie protodynastycznym, w którym zaobserwować będzie można narodziny Starego Egiptu, a skończony się wraz ze śmiercią Kleopatry VII. 

W Builders of Egypt zadaniem gracza będzie budowa miasta położonego w dolinie Nilu. Historia poprowadzi gracza od narodzin Starego Egiptu po czasy Kleopatry - ostatniej królowej hellenistycznego Egiptu. Gracz będzie musiał zmierzyć się z wyzwaniami dyplomatycznymi i politycznymi, a także zadbać o aspekty religijne mieszkańców miasta. Dodatkowo szczególną uwagę musi poświęcić handlowi, który zapewni miastu stałe dochody.

Głównym celem gry jest rozwijanie efektywności gospodarczej własnego miasta. Przy tym należy liczyć się z kosztownymi ekspedycjami, żądaniami od Faraona, prośba z innych miast, czy militarnymi atakami wrogów. Złe decyzja mogą kosztować utratę relacji handlowych, brak osadników, czy bunt poddanych. Ważnym elementem gry będzie także wznoszenie monumentalnych budowli takich jak obeliski, świątynie i piramidy.

Builders of Egypt jest porównywana do gry Faraon z 1999 roku, w której także celem gracza była rozbudowana antycznego miasta. Faraon okazał się kultową produkcją, czy tak też będzie z Builders of Egypt?

Czytaj takżePremiery gier historycznych w 2021 roku. Zapowiedzi i terminy

Builders of Egypt. Trailer

Builders of Egypt. Zrzuty ekranu

Premiera: marzec 2021
Gatunek: strategia
Platformy: PC
Producent: Strategy Labs
Wydawca: PlayWay

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz