Premiery gier historycznych w 2021 roku. Zapowiedzi i terminy


Rok 2020 zapowiada się bardzo interesująco dla fanów gier z historią w tle. Przygotowaliśmy dla Was wybór tytułów historycznych produkcji, które ukażą się w tym roku.

Gry historyczne 2021 - lista będzie aktualizowana.

Nebuchadnezzar

premiera: luty 2021
gatunek: strategia, ekonomiczna
platformy: PC
producent: Nepos Games
wydawca: Nepos Games

Nebuchadnezzar to klasyczna izometryczna gra polegająca na budowie miasta. Tytułowy Nabuchodonozor to imię jakie nosiło czterech władców Babilonii. Jednym z nich był Nabuchodonozor II, który wsławił się polityką podbojów oraz rozbudową Babilonu. To za jego panowania w mieście zostały wzniesione takie słynne budowle jak wiszące ogrody Semiramidy lub Brama Isztar. Dzięki tej grze gracz będzie mógł niczym Nabuchodonozor stać się wielkim budowniczym starożytnego miasta. Przy okazji gracze mogą poznać tajemniczą historię i kulturę starożytnej Mezopotamii.

Czytaj takżeNebuchadnezzar. Zostań władcą Babilonii w nowej grze PC

Hellish Quart

premiera: luty 2021
gatunek: symulator, akcja
platformy: PC
producent: Kubold
wydawca: Kubold

Hellish Quart to symulator walki na szablę, którego akcja rozgrywa się w XVII-wiecznej Polsce. Gracze dzięki zaawansowanemu systemowi walki będą mogli toczyć boje godne pojedynku pułkownika Wołodyjowskiego z Kmicicem.

Czytaj takżeGra Hellish Quart. Symulator Wołodyjowskiego na PC

Rustler. Grand Theft Horse w średniowieczu

premiera: luty 2021
gatunek: akcja, przygodowa, RPG
platformy: PC
producent: Jutsu Games
wydawca: Games Operators

Rustler to szalona gra akcji osadzona w realiach średniowiecza. Jej styl nawiązuje do drugiej części GTA, stąd produkcja ma też drugą nazwę, czyli Grand Theft Horse.

Czytaj takżeRustler. Grand Theft Horse w średniowieczu

Black Legend

premiera: marzec 2021
gatunek: strategia, RPG
platformy: PC, PS4, XONE, Switch, PS5, XSX
producent: Warcave
wydawca: Warcave

Black Legend to strategiczna gra turowa z elementami RPG. Gracze będą mierzyć się z przeciwnikami w XVII-wiecznym mieście Grant, które zostało opanowane przez wyznawców kultu alchemika Mefisto. By ich pokonać gracz przystąpi do ruchu oporu i zacznie szkolić swoje alchemiczne umiejętności.

Czytaj takżeBlack Legend. Alchemia i XVII-wieczne miasto w turowej strategii

Builders of Egypt

premiera: marzec 2021
gatunek: strategia
platformy: PC
producent: Strategy Labs
wydawca: PlayWay

Builders of Egypt to strategiczna gra ekonomiczna, która przenosi gracza w czasy starożytnego Egiptu. Jego zadaniem będzie budowa miasta położonego w dolinie Nilu. Historia poprowadzi gracza od narodzin Starego Egiptu po czasy Kleopatry - ostatniej królowej hellenistycznego Egiptu. Gracz będzie musiał zmierzyć się z wyzwaniami dyplomatycznymi i politycznymi, a także zadbać o aspekty religijne mieszkańców miasta. Dodatkowo szczególną uwagę musi poświęcić handlowi, który zapewni miastu stałe dochody.

Czytaj takżeBuilders of Egypt. Faraon wkracza w XXI wiek

Twierdza: Władcy wojny

premiera: marzec 2021
gatunek: strategia
platformy: PC
producent: FireFly Studios
wydawca: FireFly Studios

Twierdza: Władcy wojny to kolejna odsłona strategicznej gry w ramach serii gier od FireFly Studios. Wcześniejsze gry jednak skupiały się na rywalizacji na terenie Europy i Bliskiego Wschodu. Tymczasem Twierdza: Władcy wojny zabierze graczy na Daleki Wschód. Gracz jako azjatycki władca będzie mógł dowodzić mongołami, cesarskimi wojownikami, czy samurajami podczas oblegania wrogich zamków. Poza kampanią liczącą 31 misji do dyspozycji gracza będzie także tryb multiplayer.

Humankind

premiera: kwiecień 2021
gatunek: strategia, turowa
platformy: PC
producent: Amplitude Studios
wydawca: SEGA

Humankind zapowiadany jest jako pogromca nieśmiertelnych gier z serii Cywilizacja. W tej strategicznej grze turowej zadaniem gracza będzie poprowadzenie swojej historycznej kultury do zwycięstwa. W każdą erę gracz będzie mógł wejść jako inna kultura. Na przykład w starożytność jako Babilończycy, a w nowożytność jako Brytyjczycy. Każda z kultur będzie miała unikalne cechy i premie dla gracza. Pozwoli to na utworzenie wielu kombinacji, gdyż łącznie do wyboru będzie 60 historycznych kultur. Podczas rozgrywki będzie można toczyć bitwy, dokonywać przełomów naukowych, czy odkryć geograficznych. Wszystko to będzie budowało sławę władcy, która będzie niezbędna do odniesienia zwycięstwa.

Hood: Outlaws and Legends

premiera: maj 2021
gatunek: TPP, akcja, RPG
platformy: PC, PS4, XONE, PS5, XSX
producent: Sumo Digital
wydawca: Focus Home Interactive

W grze Hood: Outlaws and Legends gracze zbierają bandę banitów, których celem jest zdobycie skarbu. Mogą to zrobić po cichu, skradając się albo tocząc otwartą walkę. Wszystko to dzieje się w otoczeniu średniowiecznego świata. Gracze podzieleni na dwie drużyny muszą przeprowadzić napad na skarby strzeżone przez siły dowodzone przez komputer. Do wyboru są postaci o zróżnicowanych umiejętnościach.

Siege Survival: Gloria Victis

premiera: czerwiec 2021
gatunek: strategia, RPG
platformy: PC
producent: FishTankStudio
wydawca: Black Eye

Siege Survival: Gloria Victis to gra, w której poprowadzimy cywili i żołnierzy zmuszonych do obrony twierdzy przed oblężeniem. W tym celu gracze muszą rozsądnie gospodarować surowcami do czasu przybycia odsieczy. Wyzwaniem będzie także zaopatrzenie obrońców w broń oraz opieka nad rannymi i chorymi oraz dostarczenie wszystkim żywności. Gra pozwala także na skradanie się poza twierdzę by znaleźć potrzebne surowce lub handlować z innymi szabrownikami. Dodatkowo wiele decyzji będzie miało wpływ na morale czy relacje między cywilami a żołnierzami. W tej złożonej sytuacji musimy wytrwać kilka tygodni zanim nadejdzie oczekiwanie wsparcie.

Knights of Honor 2: Sovereign

premiera: 2021
gatunek: strategia
platformy: PC
producent: Black Sea Games
wydawca: THQ Nordic / Nordic Games

Wybierz swoje królestwo i zostań królem, walczącym o kontrolę nad Europą. Knights of Honor 2: Sovereign to nowa odsłona średniowiecznej strategii czasu rzeczywistego. Grając będziemy zarządzać prowincjami, zbierać armie, inicjować akcje dyplomatyczne, a nawet próbować szpiegowskich intryg. Istotnym elementem gry będzie zarządzanie królewskim dworem. Gracze będą mogli mianować marszałków, duchownych, dyplomatów i szpiegów. Wreszcie w grze będzie można poprowadzić wielkie armie do bezpośredniej walki.

Viking City Builder

premiera: 2021
gatunek: strategia, RTS
platformy: PC
producent: Roslagen
wydawca: Roslagen

Gracz wciela się w wodza wikingów, który po złupieniu i zniszczeniu wioski postanawia na jej zgliszczach zbudować nową osadę. Viking City Builder to gra strategiczna, której głównym celem jest rozbudowa swojego miasta, ale zawiera także elementy strategii czasu rzeczywistego. Gracz będzie musiał zadbać nie tylko o potrzebne surowce do rozbudowy wikińskiej wioski, ale także zadbać o rozwój swojej armii.

War Mongrels

premiera: 2021
gatunek: strategia
platformy: PC, XONE, PS4, PS5, XSX
producent: Destructive Creations
wydawca: Destructive Creations

War Mongrels to izometryczna gra taktyczna czasu rzeczywistego, której akcja toczy się na wschodnim froncie II wojny światowej. Jej fabuła czerpie inspirację z prawdziwych historii, w tym związanych z holocaustem i masowymi mordami. Gra oparta jest o skradanie się i ciche eliminowanie wrogów, aczkolwiek możliwe są także otwarte starcia z przeciwnikami. Każda z postaci w grze ma unikalne umiejętności, których odpowiednie wykorzystanie jest kluczem do ukończenia poszczególnych misji. Twórcy zapowiadają, że gra będzie wiernie oddawała historyczne aspekty II wojny światowej.

Roman Legionary

premiera: 2021
gatunek: akcja
platformy: PC
producent: Roman Soldiers Studio
wydawca: Gaming Factory S.A.

Age of Empires IV

premiera: 2021 lub 2022
gatunek: RTS
platformy: PC, XSX
producent: Relic Entertainment / World’s Edge
wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Age of Empires IV będzie czwartą odsłoną bestsellerowego cyklu strategii czasu rzeczywistego, która jest osadzona w średniowieczu. Jest to kontynuacja jednej z najlepszych i najpopularniejszych strategii w historii gier. Do wyboru będzie wiele różnych nacji posiadających unikalne jednostki, a rozgrywka umożliwi toczenie bitew angażujących duże siły.

Manor Lords

Manor Lords to osadzona w czasach średniowiecza gra strategiczna. Gracz jednak nie tylko będzie rozwijał średniowieczne miasto, ale także dostanie możliwość toczenia epickich bitew.

premiera: wczesny dostęp 2021, premiera 2022
gatunek: strategia
platformy: PC
producent: Slavic Magic
wydawca: Slavic Magic

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz